Trenčania padli až v predĺžení

Denis Hudec v súboji s Danielom Gachulincom

TRENČÍN – Hokejisti HK Dukla Trenčín prehrali v zápase 47. kola Tipos extraligy proti HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení.

Štefanský šláger si prišlo pozrieť na štadión do Dubnice nad Váhom rekordných 3500 divákov.  Už úvodná tretina naznačovala, že pôjde o výborný zápas. V 4. minúte pohrozil domáci kanonier Petráš. Belasí mali prvú vážnu šancu v 10. minúte, no LaCouvee si zachoval chladnú hlavu. Skóre stretnutia otvoril ex Trenčan Ackered, ktorý na osi ihriska využil voľný priestor a nádhernou strelou švihom rozvlnil sieť.

Aj druhá tretina patrila kvalitnému hokeju. Hralo sa z jednej strany na druhú. Pri prečíslení 2 na 1 sa Vojakom podarilo vyrovnať. Flickovu výbornú prihrávku zužitkoval druhý švédsky strelec v zápase Thelin.  Len 20 sekúnd pred koncom prostrednej časti mohol vyrovnať Takáč, ale LaCouvee opäť čaroval.

V 44. minúte premárnil sľubnú šancu Zigo. Na druhej strane, v 53. minúte spomedzi kruhov minul bránku Petráš. V 59. minúte ušiel v samostatnom nájazde Hudec, ale v poslednom momente mu hosťujúci obranca pri strele vložil hokejku. Zákrok bol však na hrane pravidiel. Podobných momentov bolo v záverečnej časti viacej. Ani po záverečnej časti zápas nepoznal víťaza a išlo sa do predĺženia. V 64. minúte rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan Kytnár.

Trenčanom sa skončila trojzápasová víťazná séria. Slovan stráca v tabuľke na vedúci Zvolen jeden bod a má zápas k dobru. Vojakom patrí 9. miesto s 38 bodmi.

TRENČÍN – SLOVAN BRATISLAVA 1:2 PP (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 26. Thelin (Flick, Krajčovič) – 15. Ackered (Kytnár, Fominych), 64. Kytnár (T. Matoušek, MacKenzie).

3500 divákov

Trenčín :  LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Hlaváč – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Krajčovič – Šťastný, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Sloboda – Obdržálek

Slovan Bratislava : Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Březák – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, T. Matoušek – Petriska, Minárik, M. Matoušek