Proti Liptákom za tri body

Ľuboš Stahoň si užíva prvý gól medzi mužmi

DUBNICA NAD VÁHOM – Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľnom zápase 25. kola Tipsport extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Trenčania na zimnom štadióne v Dubnici nad Váhom prvýkrát zdvíhali hore ruky už v 5. minúte, keď sa krásnou strelou v presilovej hre o dvoch mužov radoval Talian Pietroniro. V 16. minúte viedli domáci už 2:0. Obdržálekovu strelu neudržal Valent v lapačke a doklepol ju do bány Jurík. Pre Juríka to bol prvý gól v drese „Vojakov“.

Trenčín bol po dvojgólovom vedení v prostrednej časti plný energie. Častokrát to vyzeralo z ich strany v súperovom pásme ako presilová hra. No Valent svoj tím podržal. Stav sa menil až v 34. minúte. Autorom gólu bol Petráš, ktorý nechytateľnou bombou skóroval v tejto sezóne už 16-krát. V 39. minúte nahodil puk na bránu Tourigny a šikovným tečom si otvoril strelecký účet v seniorskom hokeji.

V tretej tretine to boli hostia, ktorí boli viac nebezpečnejší. Domáci sa v obrannom pásme dopustili zlej rozohrávky, ktorú zachytil Walega a strelou spomedzi kruhov znížil na 4:1. Liptákom to vyšlo aj v 52. minúte, keď sa nahodená strela dostala pred bránku, kde sa najlepšie zorientoval Uhrík. Domáci prestali hrať a blízko zníženiu na rozdiel jediného gólu bol opäť Uhrík. Gólovú definitívu dal „Vojakom“ v záverečnej minúte gólom do prázdnej bránky Hudec.

Trenčanom sa prvýkrát podarilo vyhrať v dočasnom domácom prostredí v Dubnici nad Váhom.

HK DUKLA TRENČÍN – MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 4. Pietroniro (Petráš), 16. Jurík (Obdržálek), 34. Petráš (Nemčík, Pietroniro), 39. Stahoň (Tourigny, Hudec), 60. Hudec – 45. Walega, 52. Uhrík (Walega, Ventelä).

Zostavy:

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Stacha, Hlaváč – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Sloboda – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Obdržálek

Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bakala, Djakov, Hudec, Novajovský – Kuru, Vahatalo, Štrauch – Kriška, Saari, Handlovský – Walega, Vankúš, Uhrík – Galbavý, Šmida, Kalousek – Braun