UPÚTAVKA – sledujte podcast – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Katarína Piačková – ľudia nevedia správne jesť

UPÚTAVKA – sledujte podcast

Trenčín – Vyrastala v rodine lekárov. Dnes pomáha ľuďom zdravo sa stravovať. Vedia ľudia správne jesť? V čom robia najväčšiu chybu? Hosťom v našom podcaste bude Katarína Piačková, certifikovaná výživová poradkyňa. Celý rozhovor si môžete vypočuť 1. decembra 2022 o 18:00 na našom webe www.terajsok.sk

Archív K. Piačková
Katarína Piačková potvrdzuje, že ľudia majú nesprávne stravovacie návyky. Foto: Archív K. Piačková

Čo bol ten impulz, že ste sa začali venovať výživovému poradenstvu?

Môj začiatok vnímam už v ranom detstve, nakoľko som vyrastala v rodine dvoch lekárov. Už vtedy nebolo u nás jedno, čo dáme do úst. Vyrastali sme na dedine a moja mama a otec žili zdravším životným štýlom. Otec bol kulturista a mama viedla aerobik alebo disko tance, ktoré som navštevovala tiež.

Ale vtedy sa všeobecne žilo zdravo na dedinách, lebo ľudia si vedeli potraviny dopestovať, dochovať hydinu.

Presne takto to myslím. My sme bývali v byte, ale ľudia, ktorí mali domy a dochovali a dopestovali si svoje potraviny, zvykli nám ich darovať. Ako dieťa som bola susedmi pozývaná na strom plný čerešní, takže tam sa nejak prirodzene zrodil impulz, že takto sa treba stravovať a jesť.

Kedy ste si to začali plne uvedomovať?

Aj v detstve, keď sme s mamou tancovali, všimla som si, že ja patrím medzi štíhlejšie deti. Boli tam aj deti, ktoré už v tom čase trpeli obezitou. Neskôr som sa častejšie pozerala do zrkadla, všímala som si svoje krivky, oblasť brucha. Zistila som, že tým, že sa denne hýbem, lebo som tancovala aj spoločenské tance, postava sa mi formovala a vyzerala dobre.

Kde ste študovali?

Na gymnáziu a celé tie roky som robila spoločenský tanec, potom som sa dostala na vysokú školu, ktorá opäť súvisela s potravinami a to bola vysoká škola poľnohospodárska v Nitre. Bola to agronomická fakulta, rastlinná výživa. Tam sme nejak výživu ľudí nepreberali, ale k plodinám, hlavne poľnohospodárskym, sme sa dostali.

Už počas štúdia ste sledovali vplyv stravovania na postavu?

Bola som jedna z tých šťastnejších slečien, ktorá zjedla čokoľvek a nepriberala, ale už vtedy som tušila, že keď sa dobre najem, teda mám určitý príjem, následne k tomu potrebujem aj adekvátny výdaj. Stále som mala pocit, že keď som najedená, treba sa hýbať. Môj pohyb z tanca vtedy prešiel na plávanie, na beh. Ja som človek, ktorý denne musí mať nejaký ten pohyb.

Už po ukončení štúdia ste začali premýšľať nad výživovým poradenstvom?

Vôbec mi vtedy nenapadlo pomáhať ľuďom. Ja som sa uberala skôr cestou zaujímať sa o ľudské telo. Keby ste sa ma spýtal, čo ľutujem, že som neurobila v živote, tak by to bolo, že som sa nepokúsila o štúdium na medicíne po vzore mojich rodičov.

Kedy ste si začali uvedomovať, že by ste chcela začať ľuďom pomáhať a odovzdávať im svoje skúsenosti?

Po škole som podnikala a robila som úplne niečo iné. Začala som pracovať vo farmaceutických spoločnostiach, kde som sa denne začala stretávať s chorými ľuďmi. Skoro polovica z nich mala spoločného menovateľa a to bola obezita. Obezitu pokladám za ochorenie, z ktorého potom plynie množstvo ďalších ochorení a ľudia sa stanú polymorbidnými, čiže chorými na viac diagnóz vyplývajúcich z obezity.

Tam ste si uvedomili, že teraz je ten moment, kedy by som mohla vstúpiť na toto javisko?

Prišlo to tak postupne. Tých druhov produktov od farmaceutických spoločností, s ktorými som pracovala, bolo mnoho. Ale to boli už lieky pre diagnózy, kde je často spúšťačom obezita. Boli to ľudia, ktorí mali vysoký krvný tlak. Boli to ľudia, ktorí sedeli v čakárni u lekára s bolesťami brucha. Existuje aj druh emočného jedenia a diagnóz. To môže spôsobiť u človeka, ktorý je silne emotívne naladený, taký druh obezity, kde je spúšťačom psychika. Takýto ľudia zajedajú problémy, stresy, traumy už aj z detstva, pocity viny.

Zaujíma ma zásadná vec. Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať. Chceme vedieť, kedy máme jesť a ako. Z toho vyplýva otázka, vedia ľudia jesť?

Čím ďalej, tým menej vedia jesť. Vysvetlím to. Veľa ľudí na sebe teraz skúša nové poznatky typu 8 hodín nebudem jesť a potom budem jesť 6 hodín a to mi stačí, alebo vyskúšam keto diétu, budem jesť len bielkoviny, aby som neprijímal tuky a cukry. Oni dosiahnu síce krásne výsledky v tom, že dokážu dať až 16 kilogramov za dva mesiace dole, lenže sacharidy sú najväčší zdroj energie, potrebujeme ich dostať do tela. Taký človek, ktorý je na keto diéte, najväčšie energie, teda tie sacharidy – cukry vynechá.

Komentáre

Tipy a podnety