Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Ďalšia výhra v Tipsport lige

Trenčania si zastrieľali

TRENČÍN – Futbalisti AS Trenčín triumfovali aj v druhom zápase zimnej Tipsport ligy, tentokrát si poradili so Spartakom Trnava 5:1. O zápase bolo prakticky rozhodnuté už v úvodnej časti, keď sa domáci presadili až päťkrát.

Tomáš Somr

AS Trenčín si v prvom skupinovom zápase Tipsport ligy poradil s FC Trinity Zlín 3:2. Zverenci trénera Mariána Zimena začali dobre aj proti „Spartakovcom“. Už v 9. minúte otvoril strelecký účet zápasu Hollý. O dve minúty neskôr lovil loptu z brány aj domáci Kukučka, keď v 11. minúte vyrovnal Nagy. V 18. minúte poslal Trenčanov opäť do vedenia Soares, keď sa mu podarilo zachytiť rozohrávku súpera.

Nasledovala rozhodujúca pasáž Trenčanov. V 20. minúte využil Soaresovu bojovnosť Sulaeman, ktorý po krásnej prihrávke poslal loptu do prázdnej brány. V 26. minúte ukázal svoju rýchlosť opäť Soares, ktorý vošiel do šestnástky, prihral a následne loptu do brány doklepol Letenay. Aj v poslednom góle Trenčanov mal prsty Soares. V päťke súpera našiel mladého Gajdoša a ten zvýšil už na 5:1.

V druhom polčase sa hra upokojila a hralo sa najmä na poliacej čiare. Trenčanom stačilo držať loptu na kopačkách a zbytočne nechybovať, čo sa aj darilo. Spartak mohol znížiť v 75. minúte, ale Azevedove zakončenie si postrážil Kukučka.

Trenčania sú tak po dvoch víťazstvách so šiestimi bodmi na čele skupiny. Už 2. decembra odohrajú tretí skupinový zápas proti Zbrojovke Brno.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 5:1

Góly : 9. Hollý, 18. Soares, 20. Witan, 26. Letenay, 39. Gajdoš – 11. Nagy

Zostavy :

AS Trenčín : Kukučka – Ďuriška, Pires (67. Kerkez), Stojsavljevič, Kozlovský (46. Kranthove) – Gajdoš (57. Ogunmola), Bainovič (67. Dos Santos), Hollý (67. Prekop) – Witan, Letenay, Soares (46. Okunola)

FC Spartak Trnava : Vantruba – Boledovič, Vaško, Horvát, Čurma – Ali Baba, Paur, Nagy, Repa, Bolaji – Abubacar, II. polčas: Vasil – Rusnák, Vaško, Ferenčík, Boledovič – F. Škrtel, Azevedo, Oseni, Šarmír, Iván – Olejník

Marián Zimen, hlavný tréner AS Trenčín

„Pripravovali sme sa ako na klasický ligový zápas. Prvý polčas spĺňal kritériá, ktoré sme si zadali. Pre nás je dôležité, aby sme pokračovali v práci a do každého zápasu ideme vyhrať. Máme k dispozícii nových hráčov, ktorí tu sú na skúške a chcel som, aby dostali priestor v druhom polčase.“

Michal Gašparík, hlavný tréner FC Spartak Trnava

„Na podobné výsledky nie sme zvyknutí, ale dnes sme dali priestor mladým hráčom, ktorí sú na skúške. Takmer všetky góly išli dnes cez hosťujúceho Soaresa, ktorému naši chalani dnes absolútne nestíhali. Možno aj takýto výsledok pomôže tým mladým hráčom do budúcna.“

Lukáš Letenay, autor štvrtého gólu

„Pred zápasom sme nechceli nič podceniť. To, že bol po prvom polčase vysoký stav, bola zásluha celého tímu. V druhom polčase sme si povedali, že musíme streliť ďalšie góly, no to nám už nevyšlo. V konečnom dôsledku však môžeme byť spokojní.