Neuveriteľné, čo mal stvárať muž žene – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Praktiky obžalovaného nepoznali hraníc

Neuveriteľné, čo mal stvárať muž žene

Nové Mesto nad Váhom – Páchatelia vedia byť pri týraní svojich blízkych mimoriadne krutí. To, čo mal ale podľa obžaloby stvárať Jozef S., prekračuje všetky hranice. Brutálny prípad rieši Okresný súd v Novom Meste nad Váhom.

Marián Michalko
Muž (v strede) mal podľa obžaloby týrať družku extrémnym spôsobom. Foto: Marián Michalko

Obvinenia voči Jozefovi sú miestami natoľko nepochopiteľné, až sa tomu nechce veriť. Podľa obžaloby mal od júla 2015 až do 21. mája 2021 v rodinnom dome spôsobovať fyzické aj psychické utrpenie svojej družke Lucii. „Vulgárne jej nadával, oslovoval ju hnida, udieral ju otvorenou dlaňou po tvári, upodozrieval ju z nevery na pracovisku, v dôsledku čoho musela ukončiť pracovný pomer. Ťahal ju za vlasy po zemi, kým sa nepomočila, neustále ju kontroloval tak, že mu musela zasielať prostredníctvom mobilného telefónu fotky každého jej pohybu,“ píše sa v obžalobe.

Týranie bez hraníc

Tu sa však klasické týranie, s akým sa muži zákona i sudcovia stretávajú často, končí, keďže Jozef mu mal dodať nový rozmer. Podľa prokuratúry boli dni, keď sa na svoju družku nechcel pozerať. Vtedy musela Lucia dva týždne chodiť cez deň po vonku a domov sa mohla vrátiť iba v čase, v ktorom jej to prikázal, najčastejšie v noci.

Jedného dňa ju posadil do auta, odviezol do niekoľko kilometrov vzdialeného mesta, odkiaľ sa musela sama vrátiť domov do určitého času. Podľa prokuratúry jej hrozil, že ak od neho odíde, nájde si ju, uviaže ju o auto a bude ju za ním ťahať, rozpára ju od spodku až po vrch, vytiahne na dvor a latou zbije, nožíkom „prevŕta“. Ponižoval ju, že je zlá matka, zlá vodička, bordelárka, že „všetko robí zle, je neschopná, blbá a hovädo“.

Extrémny trest pre pyžamo

To však stále nie je všetko. Ak videl, že má vyhrnuté tričko, uložil jej trest. Tým bolo, že jej zakázal spať a musela dve noci sedieť na stoličke. Tiež musela vypratať všetok nábytok z letnej kuchyne, upratovať ju, umývať, následne nábytok nanosiť naspäť. Toto musela zopakovať aj trikrát počas noci. Variť musela na jeho príkaz na dvojplatničke vonku na dvore a to aj vtedy, keď pršalo a bola zima. Peniaze jej vydeľoval. Na deň dostávala 2,50 eura, neskôr 3 eurá. To jej muselo stačiť pre ňu aj pre dcéru.

Absolútny extrém nastal v deň, keď zistil, že vybehla na dvor oblečená v pyžame. Až 6000-krát za určitý čas musela napísať „V pyžame sa po ulici nechodí“.

Mobilný telefón musela mať stále zapnutý, keď ho raz mala vypnutý, prikázal jej za trest 3000-krát napísať vetu „Telefón je na telefonovanie a nie na to, aby som ho vypínala“.

Jozefa vinia zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Ku skutku sa pre médiá vyjadriť nechcel, on i jeho obhajca sa však snažia na súde spochybniť dôveryhodnosť výpovede jeho manželky.

Vyjadrenie znalkyne

Pred súdom vypovedala aj znalkyňa z odporu psychológia, ktorá pacientku dôkladne vyšetrila a jednoznačne skonštatovala, že žena si rozhodne nevymýšľa. Samotné vyšetrenie trvalo až päť hodín. „Z jej strany tam bol strach o dieťa, o seba, obavy z prenasledovania jej a dcérky. Neodbiehala od témy, netaktizovala. Z mojej strany bola konštatovaná bezrozpornosť. Celý opis bol zakotvený v realite. Možno vylúčiť skreslenie z dôvodu poruchy pamäte. Nezistila som odklony od reality alebo sklon k patologickému klamstvu. Jej výpoveď bola vierohodná,“ povedala znalkyňa.

Lucia po rokoch od druha ušla aj s mladšou dcérou do centra pre týrané ženy. To, čo uviedla znalkyňa na záver, vháňa slzy do očí. Ak by podľa nej Lucia vo vzťahu zotrvala, s určitosťou by sa zrútila alebo by spáchala samovraždu. „Čas je najlepší lekár. Zaznamenala som s odstupom času mierne zlepšenie jej stavu. Menej plakala. Tešila sa z dieťaťa, kúpili si nejakú novú vec a mali z nej radosť. Prirodzene sa snažia zabudnúť a vytesniť to, čo sa dialo. Odišla z traumatizujúceho prostredia a začala sa sústrediť na seba,“ uzavrela znalkyňa.

Verdikt v prípade zatiaľ nepadol.

Komentáre

Tipy a podnety