Handlová zvalcovala svojho rivala

Handlová – Druhé banícke basketbalové derby sezóny prinieslo v predohrávke 8. kola neočákavaný priebeh a zaslúžené vysoké víťazstvo domácich.

Po päťzápasovej šnúre prehier a následnom odchode trénera Bujana museli podľa Pavla Procnera z MBK Handlová „zeleno-čierni“ okamžite reagovať. Do handlovskej súpisky, ktorú opustil slovinský kormidelník Milorad Sedlarovič, prišiel okamžitý zásah.

Počas niekoľkých dní prevzal banícke kormidlo chorvátsky lodivod Toni Radič. Tesne pred začiatkom ôsmeho kola, ktoré odštartovalo druhú štvrtinu dlhodobej časti, sa manažment baníka dohodol s novou hráčskou posilou na krídelnom priestore Tomasom Cavallerom z Argentíny.

Najväčší trhák v 140. baníckej konfrontácii mal však nečakaný priebeh. Od úvodných minút šlágra mali domáci pred zaplneným hľadiskom navrch.

Odvekého rivala z Prievidze po veľmi dobre organizovanej hre okorenenej agresivitou v obrannej línii a úspešnosťou otvorených striel spoza oblúka zaskočili a domov ho poslali s veľkým výpraskom.

Výsledok zápasu:

MBK Baník Handlová – BC Prievidza 93:59 (23:19, 26:10, 23:14, 21:16)

Handlová: Brown 30, Clergeot 15, Aranitovič 14, Pipíška 12, Scott 8 (Cavallero a Rožánek po 6, Kádaši 2)

Prievidza: Djukanovič 11, Jašš a Kincel po 8, Taylor 7, Anderson 4 (Lukáč 8, Hukič 6, Gajdoš 3, Gligorijeviča Krčmárik po 2, Teličák 0)

TH: 26/16 – 8/6, Fauly: 13 – 25, Trojky: 9 – 7, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze:

,,V prvom rade gratulujem Handlovej k výbornému zápasu a k zaslúženému víťazstvu. My sme ani v jednej fáze zápase nehrali tak, ako bolo potrebné, aby sme mohli byť úspešní v tomto vzájomnom derby. Musíme sa z prehry poučiť, máme čo robiť, musíme zdvihnúť hlavy hore.”

Pavel Procner, člen vedenia klubu Handlová:

,,Od začiatku zápasu sme boli, dovolím si tvrdiť, lepším tímom. Musím povedať, že sme to nečakali, že sa Prievidza takto odovzdá už v druhej štvrtine. Čakali sme agresívnu obranu od nich, obrovskú bojovnosť a mysleli sme si, že dnes naozaj budú rozhodovať maličkosti. Nakoniec sme to zobrali do svojich rúk a už v druhej štvrtine sme natiahli to vedenie na vysoký náskok.”

Marek Jašš, hráč Prievidze:

,,No určite sme sklamaní z toho, ako dopadol zápas dnes v Handlovej. Padlo im fakt všetko, po faule kadejaké odrazené lopty, no čo už, treba dať hlavy hore, rozanalyzovať to na filme a vyhnúť sa takýmto chybám, aby sme boli silnejší ďalej do ďalších bojov.”