UPÚTAVKA – sledujte podcast – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Martin Hošták – stojí za právami zamestnávateľov

UPÚTAVKA – sledujte podcast

Trenčín – Je ľahké presvedčiť politikov o tom, že prijímané opatrenia majú svetlé aj temné stránky? Počúvajú politici, keď ich zástupcovia zamestnávateľov upozorňujú na to, že benefit pre zamestnanca môže v konečnom dôsledku spôsobiť prepúšťanie či zvýšenie ceny tovaru? Hosťom v našom podcaste bude Martin Hošták, tajomník Republikovej únie zamestnávateľov Slovenska. Celý rozhovor si môžete vypočuť 17. novembra 2022 o 18:00 na našom webe www.terajsok.sk.

archív M. Hošták
Martin Hošták háji práva zamestnávateľov. Foto: archív M. Hošták

Kedy vznikla republiková únia?

Ustanovujúci snem bol v roku 2004.

Môžme si vysvetliť pojmy? Je Republiková únia zamestnávateľov a potom Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení. Aký je medzi nimi rozdiel?

Ja by som začal tým, prečo existujú takéto organizácie, aký je dôvod ich vzniku. V každej demokratickej spoločnosti vládne vláda a politici, ktorí sú členovia vlády. Tí popri prijímaní rôznych opatrení sledujú aj svoj vlastný politický záujem, zbieranie politických bodov. To ich potom vedie k prijímaniu opatrení, ktoré zhoršujú či už život občanov, alebo podnikateľov. Potom sa môže stať, že sa prijímajú opatrenia, zákony a činnosti, ktoré môžu zhoršiť alebo významne sťažiť podnikanie. Práve za týmto účelom sa podnikatelia spájajú a zakladajú si po celom svete asociácie. Väčšinou ide o podnikateľské združenia alebo záujmové združenia právnických osôb. Ich hlavným cieľom je obhajoba spoločných záujmov podnikateľov alebo zamestnávateľov. Deje sa tak i na Slovensku. Jednou z takýchto organizácií, asociácií firiem je Republiková únia zamestnávateľov. Tá je dnes najvýznamnejší a najväčší reprezentant súkromných firiem na Slovensku a ako jediná je plne medzinárodne etablovaná. Sme teda členmi aj rôznych medzinárodných štruktúr.

Pôsobíte aj v Bruseli?

Áno. To moje pôsobenie v Bruseli má akoby dva rozmery. Jednak sme aktívni v rámci Biznis Europe, to je európska asociácia veľmi významná a známa, jej členom sú najväčšie európske firmy. Zároveň zastupujem slovenských zamestnávateľov v Európskom hospodárskom sociálnom výbore, čo je taká európska tripartita. Je jednou z oficiálnych inštitúcií Európskej únie.

To má aj vplyv na legislatívu?

V Bruseli tento Európsky hospodársky sociálny výbor zaujíma stanoviská k legislatívnym návrhom, ktoré idú z európskej komisie alebo z rady do parlamentu a vždy k nim musí byť zaujaté stanovisko zo strany výboru. Je to veľmi rešpektovaná a dôležitá inštitúcia.

Ste taká kontrolná ruka nad vládou či politikmi?

Áno. Na slovensku sme taká kontrolná ruka, ale bez zákonných právomocí. Nemáme v ruke ten bič, Ten majú len politici a raz za štyri roky aj voliči. Sme povinne pripomienkujúcim subjektom. To znamená, že každé ministerstvo, keď predkladá nejaký návrh zákona, musí ho s nami prerokovať a ak sa nedohodneme, tento problém prednesieme na rokovaní tripartity, kde sedí 7 ministrov za vládu a vieme priamo diskutovať o tých-ktorých problémoch, ktoré nás trápia.

Aký je teda ten rozdiel medzi Republikovou úniou zamestnávateľov a Asociáciou zamestnávateľských zväzov?

V minulosti existovala Asociácia zamestnávateľských zväzov, ale vzhľadom na neuspokojivé fungovanie tejto organizácie sa veľká časť jej členov rozhodla založiť organizáciu, ktorá bude napĺňať ich potreby. Takto vznikla Republiková únia zamestnávateľov. Hlavný rozdiel medzi nami a asociáciou je, že my sme najväčší reprezentant súkromného sektora, kým Asociácia zamestnávateľských zväzov do značnej miery združuje aj štátom vlastnené organizácie ako nemocnice, školy, štátne firmy a podobne.

Ste úspešní?

Ja by som si dovolil tvrdiť, že áno. Za všetkých vlád sme percentuálne viac úspešní ako neúspešní, ale je tam jedno ale. Pokiaľ sa jedná o problematiky a témy, ktoré sú politické, povedzme, že za predchádzajúcich vlád to bola vždy legislatíva trhu práce, kde to stále prišróbovávali zavádzaním príplatkov, to sú veci, ktoré viete veľmi ťažko prebojovať. To je niečo, na čom politici majú záujem, chcú na tom nazbierať body voličov a vtedy je veľmi ťažké presvedčiť ich o tom, že takéto opatrenie nemá len svetlú stránku, ktorou je potenciálny benefit pre zamestnanca, ale má aj tienisté stránky spočívajúce v tom, že zamestnanec na tom nakoniec môže aj stratiť, môže prísť o prácu a môžu sa zdražieť ceny tovarov a služieb. Toto sa snažíme mnohokrát politikom vysvetliť, ale je to ťažko presadiť.

Komentáre

Tipy a podnety