Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Futbalisti Spartaka Myjava si bodovo polepšili

Cenné víťazstvo nad lídrom súťaže

MYJAVA, HUMENNÉ, LIČARTOVCE – Športový výjazd na štadióny súperov vyšiel kopaničiarom dokonale, domov si priviezli z východu Slovenska šesť bodov. Najskôr porazili futbalistov Humenného 2:1 a v preloženom dueli aj lídra súťaže Prešov 1:0. Gólovo sa zaskvel Olejník.

Futbalisti Spartaka Myjava si v tabuľke 2. ligy bodovo polepšili. Foto: V.Pyxel Domen
V.Pyxel Domen
Futbalisti Spartaka Myjava si bodovo polepšili. Futbalistov Humenného porazili 2:1. Foto: V.Pyxel Domen
Futbalisti Spartaka Myjava si bodovo polepšili. Lídra súťaže z Prešova porazili 1:0. Foto: V.Pyxel Domen

V poslednú októbrovú sobotu vycestovali hráči Spartaka Myjava na štyri dni na východ Slovenska, aby tu odohrali jednak zápas 15. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 s domácim Humenným a tiež preložený duel s lídrom súťaže z Prešova.

Do stretnutia FK Humenné – Spartak Myjava vstúpili o čosi aktívnejšie kopaničiari. Častejšie sa dostávali do šestnástky súpera, ale efektívne zakončenie im chýbalo. Zato v 7. minúte Humenčania zahrávali priamy kop a Kubica musel zachraňovať situáciu. Peknú útočnú kombináciu vytvorili Myjavčania v 10. minúte, ale Legnani miesto prihrávky k bráne nabiehajúcemu Pekárovi zvolil strelu, ktorá nebola vôbec presná.

Prvý polčas sa niesol najmä v znamení súbojov v strede poľa, z ktorých mali viac domáci hráči a postupne prebrali iniciatívu na trávniku. V 30. minúte mali Humenčania k dispozícii rohový kop, po ktorom opečiatkoval brvno Diamé a v následnej dorážke ten istý hráč tiesnený myjavskou obranou už mieril privysoko. V 36. minúte rovnako pochodil po myjavskom rohu Olejník a loptu poslal na hornú sieť. Potom v 43. minúte po ďalšom rohu domácich si, nešťastne, zrazil loptu do brány obranca Willian a poslal Humenné do vedenia 1:0

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a nebezpečnými sa naďalej javili byť najmä štandardné situácie. Pekné kombinácie, ktoré by dodali zápasu futbalovú krásu na oboch stranách, chýbali. Až v 59. minúte poslal dlhú loptu do pokutového územia domácich Tancík. Loptu okamžite hlavou spracoval Olejník, prihral ju priamo na nohu Cisárovi a ten vzápätí vyrovnal na 1:1

V 86. minúte zvolil Kubica dlhý odkop od svojej brány a lopta sa po chybe domácej defenzívy dostala k Svatíkovi. Ten v úniku zacentroval voľnému Olejníkovi a myjavský útočník pár minút pred koncom stretnutia poslal Spartak do vedenia 2:1. Záver bol už dosť nervózny, no stav sa nezmenil a prvý z dvojice zápasov na východnom Slovensku skončil trojbodovým ziskom kopaničiarov.

🎤  „Prvý polčas bol v prospech domácich, ktorí tlačili najmä zo štandardných situácií. Majú kvalitné mužstvo, o čom sme vedeli. V polčase sme si povedali určité zmeny a korektúry, ako reagovať najmä pri štandardných situáciách. Myslím, že sme zaslúžene zápas otočili, pretože sme boli v druhom dejstve dominantnejší. Výsledok mohol byť aj s vyšším rozdielom. Ale sme radi za tieto tri body, že ich vezieme domov. Potrebovali sme ich ako soľ. Konečne sa šťastie priklonilo aj na našu stranu,“ zhodnotil Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava.

FK Humenné – Spartak Myjava 1:2 (1:0)

Zostava FK Humenné: Piroščák, Kus, Jurčišin (59. Komár), Vasiľ, Streňo (K), Dzurík, Komjatý (78. Luberda), Diamé, Jančo (78. Vaľovčin), Sedláček, Maťaš

Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian Silva, Flamík, Tancík (82. Lopušan), Pekár (K) (90+ Mareš), Olejník, Cisár, Toman, Legnani (76. Martišiak), Čurik, Svatík

🟨 34. Maťaš, 68. Sedláček, 90+ Komár – 74. Čurik

⚽ 43. Willian Silva (vlastný), 59. Cisár, 86. Olejník

rozhodovali: Choreň – Straka, Bobko, návštevnosť: 575 divákov

Súvisiaci článok

Do Prešova

Druhým zo zápasov na východe Slovenska, ktorý čakal na Myjavčanov v rámci ich štvordňového výjazdu, bol dohrávkou 11. kola 2. futbalovej ligy s aktuálne prvým tímom tabuľky 1. FC Tatran Prešov.

Ten svoje domáce stretnutia hráva v azyle v Ličartovciach a pred duelom s kopaničiarmi mal za sebou šnúru dvanástich víťazstiev po sebe. Spartakovci sem zasa pricestovali povzbudení plným bodovým ziskom na trávniku Humenného.

Prvých pätnásť minút stretnutia veľa vzruchu na tribúnach nevyvolalo, pretože oba tímy sa do ofenzívnych akcií dostávali len sporadicky a pripravenosť brankárov veľmi neotestovali. Prvý zaujímavejší pokus zaznamenali hostia až v 16. minúte, keď do pokutového územia domácich centroval Svatík a nožničkami sa pokúšal zakončiť Silva. Defenzíva Prešova však zapracovala a loptu z Willianovej kopačky odpratala. Prešovčania pohrozili v 19. minúte, zatlačili obrancov Myjavy ku Kubicovi, ale Dolný skóre zápasu neotvoril. Ďalší priebeh sa niesol predovšetkým v znamení osobných súbojov, dlhých nakopávaných lôpt a miernych nepresností.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hra sa na nie práve najideálnejšom teréne v Ličartovciach prelievala zo strany na stranu, bez väčšej príležitosti domácich alebo hostí. V 62. minúte mali spartakovci k dispozícii rohový kop. Rozohrali ho nakrátko, následne poslal Pekár loptu do pokutového územia, kde prepadla cez všetkých hráčov, až na vzdialenejšej žrdi našla Olejníka a ten sa zblízka nemýlil. Prešov – Myjava 0:1

V 68. minúte mohol vyrovnať Petko, mieril však mimo priestor troch žrdí. Prešov v snahe vyrovnať zvýšil svoju aktivitu na trávniku, zatlačil spartakovcov do ich šestnástky a v 85. minúte bol Kubica v permanencii po viacerých štandardných situáciách Tatrana. Úplný záver stretnutia bol celý v réžii Prešova a myjavskí futbalisti mali čo robiť, aby sa jeho sérii rohových kopov a ďalších situácií ubránili. Spartak si tak po záverečnom hvizde pripísal na konto cenné víťazstvo nad lídrom súťaže a domov na kopanice sa vracia so šesťbodovým prírastkom v tabuľke.

🎤 „Bol to veľmi ťažký zápas, na ktorý sme sa zodpovedne pripravovali. Vedeli sme, že súper je veľmi nebezpečný a očakávali sme aj ťažký terén, čo sa aj potvrdilo. Dnes ťažko hovoriť o nejakých futbalových veciach, pretože ihrisko bolo rozbité, ale musím vyjadriť absolutórium chalanom, ktorí to uhrali a najmä sme si ustrážili emócie, čo v konečnom dôsledku slávilo úspech. Vezieme domov ďalšie tri body a sme z toho veľmi šťastní,“ komentoval triumf Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava.

FC Tatran Prešov – Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi, Šimko, Horváth, Baran, Petko, Milunović, Olejár (59. Pribula), Dolný (K), Andrić (78. Karaš), Gaitanidis, Macej (59. Nemtinov)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian Silva (26. Flamík), Tancík (75. Martišiak), Pekár (K), Olejník (88. Buchel), Cisár, Toman, Mareš (88. Sivák), Legnani, Čurik, Svatík