Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

S prvoligistom držali vyrovnanú partiu

Považskobystričania vypadli až v rozstrele

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Futbalisti MŠK Považská Bystrica prehrali v 4. kole Slovnaft Cupu s Vionom Zlaté Moravce 2:3 po penaltách. Fortunaligista si zabezpečil postup medzi 16 najlepších.

Tomáš Somr

O tom, kto bol pred zápasom favoritom, nebolo pochýb. Považskobystričania, ako nováčikovia, predvádzajú v druhej lige solídne výkony a chceli hostí zaskočiť.

Úvod patril Moravciam, keď si po nakopávaných loptách vypracovali zopár šancí, no bez vyloženého efektu. Domáci brankár Hodál si v 25. minúte postrážil ďalekonosnú strelu Čonku. Zlaté Moravce aj ďalej ohrozovali bránku domácich. V 33. minúte to skúšal Vestenický. Považskobystričania vážnejšie ohrozili až v závere úvodného polčasu, keď po rohovom kope len tesne nad bránu hlavičkoval Nagy.

Súvisiaci článok

Hostí mali v druhom polčase nakopnúť štyri striedania, no bola to Považská Bystrica, ktorá prvá rozvlnila sieť. V 50. minúte otvoril skóre Nagy, ktorý dobehol odrazenú strelu od obrancu.

Hosťom sa podarilo vyrovnať až v 73. minúte, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Niarchos a hlavičkou poslal loptu za brankára Hodála. O 7 minút neskôr sa skóre otáčalo. V 80. minúte vypálil Suľa a lopta skončila v sieti. Už sa zdalo, že domáci skončia v slovenskom pohári, keď center do šestnástky spracoval Vaculík, ktorý naservíroval do päťky voľnému Borisovi a bolo vyrovnané 2:2.

V rozstrele mali hráči Považskej veľkú smolu. Siedmi exekútori nedali Lukáčovi najmenšiu šancu, Hodál mal na rukavici pokusy Suľu, Dugu aj Mondeka, no strely skončili za jeho chrbtom. Za stavu 7:8 Matejčíkov pokus Lukáč vyrazil a prvoligista postúpil ďalej. Domáci po bojovnom výkone nemuseli vešať hlavy.

MŠK Považská Bystrica – FC Vion Zlaté Moravce – Vráble 2:3

Góly: 50. Nagy, 90. Boris – 73. Niarchos, 80. Suľa.

Penalty: Ďubek 0:1, L. Slávik 1:1, Čonka 1:2, Demjan 2:2, Suľa 2:3, Vaculík 3:3, Duga 3:4, Zuziak 4:4, Mondek 4:5, Petruš 5:5, Niarchos 5:6, Begáň 6:6, Vikri 6:7, Boris 7:7, Bednár 7:8, Matejčík nedal – 7:8.

Považská Bystrica: Radovan Hodál – Gajdoš (46. Vaculík), Matejčík, Gabriš, Petruš, Nagy, Begáň, Gamboš (46. Zuziak), Hapal (66. Boris), Hundák (79. Demjan), S. Čiernik (60. L. Slávik).

Zlaté Moravce: Lukáč – Múdry (64. Bednár), Vestenický (46. Mondek), Niarchos, Duga, Suľa, Alves (46. Vikri), Brenkus (46. Ďubek), Toml. Pintér (46. Šuvalija), Čonka.