O víťazstve rozhodol druhý polčas

image Filip Bainovič oslavuje gól

TRENČÍN – Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 14. kola Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:1. Všetky góly padli v druhom polčase.

Zverenci Mariána Zimena boli po víťazstve nad bratislavským Slovanom pod miernym tlakom. Záhoráci začali v úvodných minútach zápasu hrýzť do Trenčanov prienikmi do šestnástky. V 6. minúte zneškodnil sľubnú šancu hostí Kukučka. V 12. minúte Kozlovskeho center nenašiel nabiehajúceho Kmeťa. V 14. minúte pálil Hollý nad bránu súpera. V 31. minúte poslal hosťujúci Yao loptu tesne nad bránu. Bainovičovi strelu si postrážil v 39. minúte brankár Junas. Do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

Tlačová konferencia po zápase s MFK Skalica

Diváci videli úvodný gól až v 66. minúte Bainovič si to pekne pripravil a spoza šestnástky krásnou strelou rozvlnil sieť. Aj v druhom góle mal prsty Bainovič. Po súhre so Soaresom prihral loptu Kmeťovi a ten zvýšil v 69. minúte na 2:0. Skaličania nedokázali vystúpiť proti útočníkovi a znova za to pykali. V 87. minúte sa po obrovskej hrúbke v rozohrávke Václava Trenčania rútili 3 na 1. Kmeť potiahol loptu, prihral kapitánovi Bainovičovi, ten si ju zasekol a zbavil sa hosťujúceho stopéra. Prihral Kmeťovi, ktorý sa nemýlil. Trenčín stratil na chvíľu koncentráciu a v 90. minúte korigoval stretnutie na 3:1 Fábry. Skalica skóroval vo Fortuna lige po 360 minútach. Trenčín neprehral tri zápasy v rade.

AS Trenčín – MFK Skalica 3:1

Góly : 66´ Bainovič, 69´Kmeť, 87´ Kmeť – 90´ Fábry