Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Florbalisti AS Trenčín sa usadili na čele extraligy

Úvodná dráma so šťastným koncom

TRENČÍN – Florbalisti AS Trenčín zvíťazili v 4. kole extraligy mužov nad rivalom z ŠK Victory Stars Dubnica n/V 9:5. Domácim absolútne nevyšla úvodná tretina, ale zlepšujúcou sa hrou a zvýšeným nasadením sa nakoniec radovali zo zisku troch bodov.

Tomáš Somr

Domáci boli po troch víťazných zápasoch vo veľmi dobre hrajúcej forme, preto nastúpili ako favorit. Úvodné minúty to bola z oboch strán „oťukávačka“. Domácich zaskočil v 7. minúte úvodný gól Šatku. Už o dve minúty to bolo 0:2, keď rozvlnil sieť Bičan. Domáci pôsobili, ako keby mali nohy v betóne a absolútne to nebol ten tím, ktorý mal za sebou tri víťazstvá za sebou. V prvej tretine pridal tretí gól Dubničanov po trestnom strieľaní Janiga.

Po menších korekciách v zostave a zvýšení hlasu sa AS pomaly dostávali do hernej pohody. Už v ôsmej sekunde druhej časti sa pred bránkou ocitol ostrostrelec Matejka a znížil na 3:1. V 23. minúte sa po Klapitovom nahodení výborným clonením prezentoval Kusenda, ktorý krásnym tečom znížil na 3:2.

Súvisiaci článok

Domáci vyrovnali na 3:3 po vydarenej strele švihom. Kráľovič sa nebojácne prehnal okolo dvoch hráčov hostí a chladnokrvne zakončil. Obrat v skóre prišiel v 36. minúte, keď druhý gól v zápase pridal Matejka. Hostia po zaspatej prostrednej časti však prekvapivo vyrovnali v 40. minúte na 4:4, skóroval Madaj.

V 41. minúte išli do vedenia opäť domáci, keď sa druhýkrát v zápase radoval Kráľovič. Radosť netrvala dlho a Bičan vyrovnal na 5:5. V 45. minúte nasledovali dva rýchle góly Trenčanov, keď skórovali Kusenda a hetrik dokonal Kráľovič. Na 8:5 upravil v 53. minúte strelou z diaľky Hrušovský. Bláznivý zápas zakončil v poslednej minúte dorážkou Bielik.

FBK AS Trenčín vs  ŠK Victory Stars Dubnica n/V 9:5 (0:3, 4:1, 5:1)

Góly: 21. Matejka (Kusenda), 23. Kusenda (Klapita), 33. Královič, 36. Matejka (Dávidek), 41. Královič, 45. Kusenda (Matejka), 45 Královič, 53. Hrušovský (Královič), 60. Bielik (Královič) – 7. Šatka, 9. Bičan (Jelinek), 20. Janiga, 40. Madaj (Jelinek), 42. Bičan (Madaj)

Peter Klapita, hrajúci tréner FBK AS Trenčín :  „Pred stretnutím sme si hovorili, ako dôležité bude zachytiť úvod, čo sa nám absolútne nepodarilo! Až po korekciách v zostave a hernom systéme sme opäť nabehli na našu nátlakovú hru, ktorá nám priniesla vyrovnanie na konci druhej tretiny. Som rád, že sme mali najnáročnejšiu letnú prípravu v histórii klubu, pretože sme v tretej časti súpera ubehali a o víťazstve rozhodli vďaka lepšej kondícii. Som nesmierne rád, že sme po úvodných štyroch zápasoch na prvom mieste extraligovej tabuľky a spravíme všetko pre to, aby sme sa tam aj udržali!“