Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Rekordný úlovok

Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú

NOVÉ MESTO nad VÁHOM – Na stredajší večer bude pätica rybárov z Nového Mesta nad Váhom ešte dlho spomínať. Chladničku síce nezaplnili, no úlovok, ktorý sa im podaril, prepisoval históriu.

Marián Michalko

22. 9. 2022

16:00

mm
Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú.

Mal to byť večer ako každý iný, kedy sa partia kamarátov – rybárov stretla na obľúbenom rybárskom „fleku“. „Chodíme tu každý deň o pol šiestej, sme partia, piati rybári,“ opísal rybár František Vargončík.

V okamihu sa však zo všedného večera stal doslova unikátny vďaka úlovku, ktorý skončil na háčiku udice Františka Vargončíka. „O pol deviatej prišiel záber, trvalo to asi desať minút,“ pokračoval Vargončík a prezradil, že nešlo o jeho prvé stretnutie s rekordnou rybou.

„Pred štyrmi rokmi som tohoto kapra tiež chytil, vtedy mal 24,6 kilogramu. Minulý rok ho chytil kamarát a mal 30,3 kilogramu,“ oznámil Vargončík radostnú správu s tým, že tentokrát mal kapor 34,6 kilogramu a meral 118 cm. „Bol to perfektný pocit a som rád, že sme toho kapra po roku opäť videli a vieme, že je nažive,“ uzavrel dojatý rybár.

Jeho slová potvrdil aj predseda Slovenského rybárskeho klubu Peter Božík. Ako doplnil, túto rybu vedú v monitoringu a pomenovali ju Kráľovná.

„Táto konkrétna ryba bola prvýkrát začipovaná 13. septembra, vtedy mala 27,1 kilogramu, teraz mala 34,6. Je to neuveriteľný prírastok za dva roky a na toto práve slúži monitoring, aby sme sledovali biometriu, ako sa rybe darí, lebo tie ryby sú zväčša vracané do voľného prostredia,“ ozrejmil Božík a dodal, že podľa toho čo vie, ide o oficiálny slovenský rekord.

Svoju radosť neskrýval ani jeden z pätice kamarátov rybárov, ktorí pomáhali s rekordným úlovkom. „Je to o to vzácnejšie, že táto voda ma 80 hektárov a chytí sa tu takáto ryba, ktorá tu na miestnej vode je jedna z najväčších,“ uznanlivo dodal Peter Kuvik.

Kráľovná po krátkom pozování pred objektívom fotoaparátov a kamier putovala na slobodu. Ako s úsmevom uzavrela pätica rybárov, o rok sa opäť tešia na stretnutie.

mm
Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú.
mm
Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú.
mm
Na Zelenej vode vylovili Kráľovnú.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety