Kapitálny úlovok výrobcu svetiel – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

V ich sieti skončila riadna hviezda

Kapitálny úlovok výrobcu svetiel

Trenčiansky kraj – Dobré správy v ťažkých časoch. Významnému výrobcovi svetiel sa podarila v týchto extrémne náročných časoch neuveriteľná vec. Nadviazal spoluprácu s veľkou značkou.

Tatiana Michalková

22. 9. 2022

12:00

Hella
Hella získala ďalšieho veľkého hráča na trhu

Iné firmy krachujú a sú nútené prepúšťať, popredný výrobca svetiel Hella však prichádza s ďalšou skvelou správou. Po tom, ako sa jej prednedávnom podarilo uzatvoriť kontrakt s Teslou, oznámila, že na cestách po celom svete si budú odteraz svietiť svetlami zo Slovenska aj nemecké autá.

Budú vyrábať svetlá pre Mercedes. „Tieto projekty pre HELLA Slovakia Lighting znamenajú budúcnosť a vyťaženie výrobného závodu. Veľmi si ceníme, že sa nám podarilo získať si dôveru tejto prémiovej globálnej značky. Podarilo sa nám uspieť v náročnej konkurencii medzi svetovou špičkou nášho odvetvia, celý proces až po finálny výber našej spoločnosti trval približne 1,5 roka. Budeme vyrábať predné svetlomety a svetelný pás medzi svetlami pre facelift modelu EQE EQE od značky Mercedes-EQ a športové modely AMG,“ potvrdil generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan.

Automobilky si v týchto mesiacoch v Helle podávajú kľučky, čo je skvelá správa. Ani výrobcu svetiel však problémy úplne neobchádzajú. „V súčasnosti naše kapacity nie sú – vzhľadom na pretrvávajúcu problematickú situáciu v automotive a celkový ekonomický vývoj vo svete – naplnené. Najmä nedostatok čipov spôsobil turbulentné obdobie, kedy zákazníci neodoberali objemy, aké boli plánované. Výhľady na nasledovné mesiace sú však z nášho pohľadu pozitívne a veríme, že sa naplnia,“ skonštatoval Huťan.

Špecialista na výrobu svetlometov, ktorý na Slovensku aktuálne zamestnáva 3500 ľudí, sa najprv pochválil spoluprácou s Teslou, teraz do siete chytil aj top automobilku z Nemecka. Štart výroby pre Mercedes je naplánovaný na rok 2025 a má trvať až do roku 2033, čo znamená zamestnanosť v trenčianskom regióne na roky dopredu. V kraji pôsobí Hella v Bánovciach nad Bebravou, Kočovciach a v Trenčíne.

Hella
Hella získala ďalší veľký kontrakt

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety