Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Opatová nepremenila penaltu, Bierovce mohli v závere vyrovnať

Vybičovaný zápas ovládli domáci

TRENČÍN – V 14. kole VII. ligy OBFZ TN zvíťazil domáci tím TFK Opatová nad TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 2:1. V zápase bolo vidieť veľa tvrdých súbojov. Domáci zahodili penaltu, ktorá nakopla hosťujúce mužstvo. Nakoniec však tri body ostali domácej Opatovej.

Tomáš Somr

Domáce mužstvo Opatovej bolo pozitívne naladené po výhre nad lídrom z Dolnej Súče. Naopak, Bierovčania mali za sebou dve porážky a chýbala im herná iskra z minulej sezóny. Opatová začala dobýjať bránu súpera už v úvodnej minúte, keď to po štandardke Kurína horelo pred bránkou Bieroviec.

V 11. minúte zasahoval opäť hosťujúci brankár Bulko, keď mu napálil do rukavíc Bakši. V 21. minúte sa už Bakši nemýlil, keď si nabehol na center Kurína a otvoril skóre. V 39. minúte chýbalo Augustíniho delovke len pár centimetrov.

Zvýšená snaha bola vidieť po zmene strán na strane Bieroviec. Nasledovali najdôležitejšie pasáže zápasu, a to keď sa v 58. minúte po priamom kope zorientoval v šestnástke najlepšie Sivák, ktorý vyrovnal na 1:1.

V 60. minúte sa hostia dopustili faulu v pokutovom území a rozhodca nariadil ihneď pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bakši, ale napálil ju len do rukavíc pozorného Bulka. O minútu neskôr sa excelentnou štandardkou prezentoval Kurín, ktorý poslal Opatovú opäť do vedenia.

Neskôr to v zápase po tvrdých súbojoch začalo viac iskriť a rozhodca musel niekoľkokrát vyťahovať žltú kartu. V priebehu pätnástich minút ich diváci videli až štyri, no rozhodca mal zápas riešiť už oveľa skôr. Na konci zápasu mohol v 91. minúte vyrovnať Meravý, ale lopta len tesne minula bránu.

Súvisiaci článok

TFK Opatová – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 2:1

Góly : 21.  Bakši 1:0, 58. Sivák 1:1, 61. Kurín 2:1

ZOSTAVY:

Opatová : J. Škultéty – F. Jarábek, L. Šubert, V. Škultéty, O. Kurín, L. Kyselica, Š. Bakši, R. Augustini, M. Moško, M. Adamec „C“, M. Zubo (A. Fraňo, B. Holúbek, M. Takáč)

Veľké Bierovce – Opatovce : M.Bulko – J. Barták, M. Sivák, L. Meravý, M. Fabian „C“, A. Ondrášek, Pet. Bulko, T. Sivák, M. Medvedík, P. Fabian, A. Malých (Pavol Bulko, Š. Bujný).

Ohlasy po zápase :

Ladislav Adamec, zastupujúci tréner TFK Opatová

„Boli sme trochu v oklieštenej zostave, ale aj napriek tomu chlapci zabojovali. Potrebovali sme dať v zápase prvý gól, ktorý je v našom mužstve vždy dôležitý. Škoda tej nepremenenej penalty, ktorá nás znervóznila. Verím, že sa dáme dokopy a v ďalších zápasoch si pôjdeme po ďalšie víťazstvo.“

Roman Kadák, tréner TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce

„Dôrazný, ťažký a tvrdý zápas. Vedeli sme, že súper je silný v osobných súbojoch. Mali sme sa lepšie chytiť zápasu pri tej chytenej penalte. V zápase sme mali veľmi oslabenú zostavu, ale na to sa nechcem vyhovárať, taký je jednoducho futbal.“