Toto sú kandidáti na primátorov – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Boj je v plnom prúde

Toto sú kandidáti na primátorov

Trenčiansky kraj – Mená všetkých kandidátov na primátorov krajského mesta Trenčín a okresných miest sú už známe. Kým v Trenčíne sa prekvapenie nekoná, v Považskej Bystrici je kandidátov osem a v Partizánskom si na súčasného primátora netrúfol nik.

Tatiana Michalková

13. 9. 2022

15:30

Tatiana Michalková
V Trenčíne to bude boj dvoch mužov

Voľby sú predo dvermi a mestá už zverejnili mená kandidátov na primátorov. Kým v niektorých okresných mestách sa budú biť o primátorské kreslo až ôsmi kandidáti, absolútne neštandardná situácia nastala v meste Partizánske, kde sa nenašiel protikandidát proti súčasnému primátorovi Jozefovi Božikovi. Ten je dlhoročný primátor obuvníckeho mesta a post chce obhájiť už po štvrtýkrát. To, že nie je nik, kto by proti nemu chcel tiahnuť do boja, potvrdil samotný primátor. „Je to tak. Sám kandidujem,“ povedal. Stačí teda, ak mu dá hlas napríklad manželka a Božik opäť zasadne na svoju stoličku.

Zaujímavá situácia nastala aj v meste Myjava, kde na poste primátora dôjde po dlhých šiestich volebných obdobiach k zmene. Dlhoročný prvý muž mesta Pavel Halabrín už nekandiduje. Vymeniť ho však chce jeho brat Ľubomír. Kandidatúru podal aj ekonóm Juraj Bakoš, podnikateľ v stavebníctve Milan Holič a obchodno-technický manažér Peter Podmajerský.

V Prievidzi bude o pozíciu primátora bojovať 5 kandidátov. Svoj post chce obhájiť súčasná primátorka Katarína Macháčková. Proti nej sa postaví mestský poslanec a politológ Branislav Gigac, ekonómka Jana Michaličková, podnikateľ Vladimír Revický a vedúca odboru okresného úradu Dominika Vážna. 

V Bánovciach nad Bebravou už nekandiduje súčasná primátorka Rudolfa Novotná. O stoličku primátora však v malom meste zabojuje až 7 ľudí, medzi nimi i bývalý primátor Marián Chovanec. Konkurovať mu budú podnikateľ Róbert Gašparík, Martin Mikuš, Ján Kšiňan, Dávid Holý, Viliam Makový a Miroslava Hudecová.

V Trenčíne žiadne prekvapenie

V krajskom meste Trenčín sa v súvislosti s komunálnymi voľbami prekvapenie nekoná. Zopakuje sa situácia spred štyroch rokov. Tento rok to bude opäť boj medzi dvoma rivalmi – súčasným primátorom Richardom Rybníčkom a jeho súperom Milošom Mičegom. Rybníček sa o primátorský post uchádza už štvrtýkrát, pre stavebného technika Mičegu je to druhý pokus. „Mesto sa rozvíja, napreduje, ale myslím si, že nie tak, že využívame všetky možnosti, kapacity a potenciál, ktorý máme,“ povedal Mičega, ktorý patrí k najväčším kritikom súčasného primátora, pri ohlásení kandidatúry. Rybníček oznámil opätovnú kandidatúru s tým, že poďakoval všetkým kandidátom na poslancov, ktorí sa odhodlali pomáhať mestu.

V Považskej Bystrici až 8 kandidátov

V Považskej Bystrici zabojuje až osem ľudí. Medzi nimi je aj súčasný primátor Karol Janas. Kandidatúru oznámil tiež manažér Richard Gajdošík, diplomat Maroš Chudovský, právny asistent Mikuláš Prokop, riaditeľ spoločnosti Jaroslav Ševčík, riaditeľka občianskeho združenia Katarína Beranová, učiteľ Marián Kňažko a projektový koordinátor Milan Oršula.

V Ilave si budú môcť voliči vyberať z troch kandidátov na primátora. Svoju pozíciu chce obhájiť aj súčasná hlava mesta Viktor Wiedermann. Jeho protikandidátom je samostatne hospodáriaci roľník Ľubomír Greguška. Trojicu kandidátov na miesto primátora Ilavy uzatvára 33-ročný manažér Lukáš Koník.

O miesto primátora Púchova bude bojovať súčasná primátorka Katarína Heneková, ale aj bývalý primátor Marián Michalec, ktorý viedol mesto ešte pred jej manželom. Okrem nich sa pobijú o púchovskú radnicu pedagóg Cyril Crkoň, právnik Pavol Crkoň a stredoškolský sociálny pedagóg Roman Hvizdák.

V Novom Meste nad Váhom sa o primátorské kreslo pobijú 4 kandidáti – ekonómka Katarína Chlebíková, súčasný zástupca primátora František Mašlonka, vodič a strojník Ľuboš Ilenčík a riaditeľ spoločnosti Milan Špánik.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety