Takto vidí Trenčín čitateľka – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Pozdrav z Kanady

Takto vidí Trenčín čitateľka

Trenčín – Dva mesiace strávila v Trenčíne čitateľka Terajška Marika Kubinyi, ktorá žije dlhé roky v kanadskom meste Vancouver. Po návrate domov sa s nami podelila o to, ako vidí svoje rodné mesto Trenčín očami zahraničného Slováka.

Tatiana Michalková

10. 9. 2022

16:00

Marika Kubinyi
Trenčiansky hrad očami čitateľky

„Už týždeň som naspäť vo Vancouveri, ale moja duša je stále na Slovensku, ba ani ‚jet lag‘ sa nechce rozplynúť, rána pre mňa stále začínajú pred štvrtou hodinou rannou. Mám tak dosť času upratať si myšlienky, roztriediť dvojmesačné spomienky a zážitky z rodnej hrudy. Asi je to pribúdajúcim vekom, že cnenie za domovom sa ozýva stále častejšie a rozlúčky sú stále ťažšie. Boli to dva krásne mesiace, plné cestovania, stretnutí s rodinou a priateľmi, návštev zákutí známych, ale aj miest nových, nepoznaných,“ napísala do redakcie Kubinyi.

Strávila niekoľko dní a nocí u rodičov, ale ako sama vraví, uvítala by možnosť byť tu ešte oveľa dlhšie. Za dobu, ktorú tu strávila zažila množstvo kultúrnych podujatí, koncertov, užila si aj divadlo. „Dobré počasie sa zaslúžilo o to, že som ešte posledné rána pred odletom vytiahla bicykel a len tak bezcieľne šliapala do pedálov. Predbehla som ranný zhon mesta, ktoré ma obdarilo stretnutím s jeho daňovými neplatičmi, od srniek, líšky, divých zajacov, až po ježka a bažanta. Milé stretnutia, pri ktorých som musela spomaliť, ba až zastaviť svoje nadupané tempo. Ešte tak veľa by som toho chcela pred odchodom zažiť alebo si to znova pripomenúť. Trenčín mi toho poskytol počas tohto leta veľa, tešila som sa jazdou na mestskom vláčiku, víkendovou plavbou po kanáli, zúčastnila sa Hojdačkovej pátračky so škriatkom Trenčankom, navštívila som niekoľko „okien do histórie“ na okolitých hradoch, bola pri ďalšom príbehu z Trenčína o vojakovi Severusovi z Laugaricia, nadšená som očumovala mini basketbalové ihriská roztrúsené po meste, vychutnala som si prechádzku po vynovenej Brezine, v Átriu aspoň z časti vstrebávala počas víkendov trošku hudby, divadla alebo detskej rozprávky, na Mierovom námestí sa osviežila vodnými rozprašovačmi, dobrou muzikou, prepchávala sa zmrzlinami rôznych chutí a nevedela sa nabažiť pohľadu na Trenčiansky hrad z rôznych kútov mesta,“ vyznala sa zo svojich pocitov Kubinyi.

Ako vraví, na Trenčín má len krásne spomienky a nemôže sa dočkať času, kedy sa bude môcť opäť vrátiť. A čo odkazuje svojmu mestu? „Dostal si ma na kolená Trenčín, som do teba až po uši. Je mi smutno, že teraz budem s tebou iba cez počítačovú obrazovku, ale teším sa na ďalšie rendezvous. Dúfam, že opäť o rok,“ uzavrela čitateľka.

Súvisiaci článok

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety