Transvestita Kim sa postavil pred súd – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Nezabil som ju!

Transvestita Kim sa postavil pred súd

Trenčín – Na prípad transvestitu Kima (22), ktorý vlani v septembri pobodal vtedy iba 17-ročnú tínedžerku, si v Trenčíne pamätá azda každý. Takmer presne rok od činu sa Kim postavil pred senát trenčianskeho Okresného súdu, kde sa začalo hlavné pojednávanie. Kimovi hrozí až 20-ročný trest.

Marián Michalko

8. 9. 2022

11:30

Tatiana Michalková

8. 9. 2022

11:30

Marián Michalko
Transvestita Kim vypovedal na súde

Kim na otázku sudcu, či je vinný zo zločinu vraždy, vyhlásil: „Ja som ju nezabila.“ Po celý čas pritom o sebe hovoril v ženskom rode. Hneď začal vyjednávať, aj keď asi nie celkom dobre pochopil, že čelí obžalobe za dva skutky. Prvým je krádež mobilného telefónu, ktorý vzal poškodenej na stanici v Trenčíne a druhým je vražda, keď cestou do obchodného centra zaútočil na chodníku nožom na 17-ročnú tínedžerku. Tá útok prežila, napriek tomu však Kima súdia za vraždu. Ku krádeži mobilu sa vyjadril, že konal v opitosti. „Bola som opitá. Mne nefungoval, chcela som si ho požičať. Chcela som jej ho vrátiť. Potom som ho ale zahodila. Chcela som si ho požičať, aj som sa potom vrátila na to miesto, ale ona už tam nebola,“ tvrdil Kim a výpoveď ukončil vetou, že keď dievčaťu vzal mobil, ona sa vraj smiala a telefón napokon nepoužil, lebo bol zaheslovaný.

K prípadu vraždy mal tiež čo povedať. „Keď som mala 17 rokov, tak ma jeden chalan porezal na chrbte. Začala som holdovať alkoholu,“ tvrdil Kim s tým, že užíval aj drogy. „Chcem ísť na liečenie, lebo tam patrím,“ skonštatoval. Aj keď tvrdil, že v deň skutku užil pervitín a kokaín, znalci prítomnosť drog u neho nezistili. Po čine mu namerali 0,3 promile alkoholu.

K stretnutiu s tínedžerkou vypovedal, že si chcel zavolať taxík, ale nefungoval mu telefón. „Tak som sa jej opýtala, či mi zavolá taxík. Najskôr povedala áno, potom nie. Pripomínala mi ‚toho chalana‘, tá baba. Tak som ju dorezala. Nôž som mala pri sebe, keby ma chcel niekto znásilniť. Porezala som ju na chrbte. Potom spadla. Keď spadla, nôž sa zlomil. Preskočila som plot a chcela som zatelefonovať jednému kamarátovi. Ja som ju bodla,“ skonštatoval Kim, na čo prokurátor zareagoval, že pôvodná výpoveď bola iná. Vtedy sa Kim priznal, že dievča bodol až dvakrát.

Pobodaná tínedžerka vypovedala cez telemost. „Išla som od kamarátky. Vystúpila som z autobusu. Zastavil ma a začal mi niečo rozprávať. Nemal dôvod ma napadnúť. Priamo cez telemost sa pritom pozrela Kimovi do tváre. „Je toto osoba, ktorá vás napadla?“ odznela na súde otázka. „Áno,“ vypovedala poškodená zoči-voči útočníkovi.

K strašnému činu došlo 18. septembra 2021. Obvinený Kim kráčal oblečený v ženských šatách a s dlhou čiernou parochňou na hlave po chodníku smerom do obchodného centra na okraji mesta. Podľa obžaloby z neznámeho dôvodu najmenej trikrát bodol tínedžerku nožíkom s bielo-fialovou rukoväťou do chrbta, pričom čepeľ zostala po poslednom bodnutí zapichnutá v tele dievčaťa len kúsok od hlavnej srdcovej tepny.

Pozoruhodná bola aj jeho výpoveď krátko po čine, keď sudca rozhodoval o jeho vzatí do väzby. „Som vinná. Nie je mi to ľúto. Prečo by mi to malo byť ľúto, mňa tiež znásilnili koľkokrát,“ vyjadril sa vtedy Kim.

Marián Michalko
Takto zachytili Kima kamery v deň skutku
Marián Michalko
Chvíľami bolo obžalovanému veselo
Marián Michalko
Kim na súde
Marián Michalko
Kim na súde
Marián Michalko
Kima priviedli v putách
Marián Michalko
Kim na hlavnom pojednávaní

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tatiana Michalková
Tipy a podnety