Pohotovosť sa sťahuje. Vyhrala ekonomika – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Zdravie na druhej koľaji?

Pohotovosť sa sťahuje. Vyhrala ekonomika

ILAVA – Pohotovosť pre dospelých už pre Ilavčanov v ich meste nebude.

Marián Michalko

6. 9. 2022

17:00

pixabay
Ilustračné foto

O presťahovaní Ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých v Ilave do Dubnice nad Váhom bolo mesto oboznámené už dávnejšie. Na svojich stránkach uviedlo, že dôvodom mali byť podľa prevádzkovateľa zvyšujúce sa prevádzkové náklady, kedy „nie je viac ekonomicky únosné pokračovať v prevádzkovaní pohotovosti pre dospelých“.

Vedenie mesta vo vyjadrení na vzniknutú situáciu uviedlo, že sa snažilo zachovať pohotovosť pre dospelých, preto prevádzkovateľovi chcelo vyjsť v ústrety a ponúklo mu viacero možností, aby tu mohol ďalej fungovať.

„V prípade, ak by chcel zostať priamo v nemocnici, bolo mesto ochotné predostrieť poslancom mestského zastupiteľstva žiadosť o ročné dofinancovávanie prevádzkových nákladov pohotovosti zo strany Mesta Ilava. Jednalo by sa zhruba o sumu  3 000 eur ročne. Ďalšou možnosťou bolo nájsť iné vhodné priestory, v ktorých by mohli ďalej fungovať, napríklad budova bývalej obchodnej akadémie,“ konštatuje mesto.

Na sťahovanie zareagoval aj primátor Ilavy Viktor Wiedermann, ktorý prezradil, že možnosti ako pomôcť a prispieť k zachovaniu pohotovosti pre dospelých v Ilave prostredníctvom riaditeľa ilavskej nemocnice adresovali priamo prevádzkovateľovi. Ten je aj na nasledujúce roky držiteľom licencie udelenej Ministerstvom zdravotníctva SR na prevádzku pohotovosti v okrese.

„Zostalo na ňom, ako sa ďalej rozhodne a či prijme našu ponúkanú pomoc. Žiaľ, nedostali sme ani odpoveď, ani oficiálne oznámenie, že v Ilave končia a sťahujú sa do Dubnice nad Váhom. Mrzí nás, že práve Mesto Ilava sa takéto dôležité informácie musí dozvedať zo sociálnych sietí. Rozhodnutie je však v tomto smere plne na poskytovateľovi pohotovosti pre dospelých, preto nemôžeme tento krok nijak ovplyvniť,“ uzavrel  Wiedermann.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety