Zviazanú fenku utopili vo Váhu – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Neuveriteľné, čoho bol niekto schopný:

Zviazanú fenku utopili vo Váhu

Trenčín – Absolútna bezcitnosť! Trenčianski mestskí policajti riešili prípad, na ktorý zrejme do smrti nezabudnú. Nad tým, s akou neskutočnou brutalitou sa niekto zbavil nevinnej malej fenky Stanky, sa až rozum zastavuje.

Terajšok

5. 9. 2022

14:20

MsP Trenčín
Zviazanú fenku utopili vo Váhu

Aj tvrdých mestských policajtov zabolel pohľad na telo psíka, ktoré našli vo Váhu. Navyše zistili, že len pred týždňom tejto istej fenke zachránili život.

To, že v rieke sa nachádza mŕtvy psík, oznámil štátnym policajtom šokovaný okoloidúci v sobotu. Tí zalarmovali mestských policajtov z Trenčína. Keď prišli na miesto medzi stavidlami a novým mostom, našli na brehu rieky nafúknuté telo fenky.

Najviac ich však šokoval pohľad na jej papuľku. „Psík mal zviazanú papuľu. Štátni policajti nás požiadali o kontrolu tohto psíka, keďže máme prístroj na kontrolu čipov. Podľa čipu sme zistili majiteľa, naša hliadka previezla psa na veterinu, kde spravili pitvu a následne sme psa zaviezli do boxu, kam dávame uhynuté zvieratá. Či som videl niekedy niečo takéto strašné? Nerozumiem tomu, ako dokáže toto niekto spraviť,“ povedal náčelník trenčianskej mestskej polície Peter Sedláček.

Kontrola čipu navyše odhalila, že mestskí policajti zachraňovali túto fenku len pred týždňom.

„Dňa 24. augusta nám na číslo 159 oznámil pán, že z bunky na Kasárenskej ulici sa vzdialila obyvateľka, ktorá mala vo svojom príbytku psa. Ten tam zostal sám,“ povedal náčelník trenčianskej mestskej polície Peter Sedláček.

Mestskí policajti bunku otvorili a vnútri našli vychudnutú fenku. Tá bola sama približne týždeň. Mestskí policajti jej dali najesť a napiť. Následne zistili podľa čipu majiteľa psa a fenku mu odovzdali. Podľa Sedláčka nebola majiteľom obyvateľka bunky. Aj keď pre psíka spravili všetko, čo mohli, čakal ho krutý osud. Ľudská hyena sa ho zbavila obzvlášť bezcitným spôsobom. Kto stojí za smrťou malej fenky, budú musieť zistiť štátni policajti.

V máji roku 2018 Národná rada Slovenskej republiky definitívne schválila zákon o veterinárnej starostlivosti. Vďaka novele zákona už pes nie je vec, ale živá, cítiaca bytosť. Zákon nadobudol účinnosť 1. septembra 2018. Týranie zvierat je tak trestným činom a prípad fenky Stanky bude riešiť nie mestská, ale štátna polícia. Podľa zákona  hrozí tyranovi až päťročný trest odňatia slobody.

MsP Trenčín
Zviazanú fenku utopili vo Váhu.
MsP Trenčín
Zviazanú fenku utopili vo Váhu.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety