Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Púchov
Spravodajský web Fórum

Derby ponúklo bohatej diváckej kulise päť gólov

Futbalový sviatok v Dolnej Súči

TRENČÍN – V 14. kole ObFZ TN zvíťazil v derby zápase tím FK Horná Súča nad TJ Slovan Dolná Súča 3:2. Na šláger dvoch dedinských rivalov zavítalo približne 700 divákov. Tí spravili krásnu futbalovú atmosféru, ktorá bola odmenená piatimi gólmi.

Rasťo Harakal

2. 9. 2022

9:00

Tomáš Somr
Futbalový sviatok v Dolnej Súči

Okrem celoštátneho sviatku Dňa Ústavy sa v Dolnej Súči konal sviatok futbalový. Stretli sa v ňom tímy susedných dedín, Dolná Súča privítala na domácej pôde Hornú Súču. Zaplnený stánok videl gól už v 9. minúte, keď sa presadil po centri hosťujúci Coník. V 28. minúte pálil vedľa domáci Krajčo. V 31. minúte zaburácali domáce tribúny po vyrovnávajúcom góle Hláveka. Do šatní sa teda išlo za vyrovnaného stavu.

V druhej časti sa do útoku tlačila Dolná Súča, ktorá bola dominantnejšia na lopte. Hostia to skúšali zase po rýchlych protiútokoch. V 50. minúte stroskotal po hlavičke v pokutovom území hosťujúci ostrostrelec Dohnan, ktorého si domáci neustále strážili. V 53. minúte sa do vedenia dostala opäť Horná Súča, keď druhýkrát dokázal rozvlniť sieť Coník.

Ten bol v zápase pri chuti a v 81. minúte sa proti rozbehnutému brankárovi nemýlil, keď ho krásnym oblúčikom prekonal a mohol sa so spoluhráčmi radovať z hetriku a dvojgólového vedenia. To však netrvalo dlho.

V 85. minúte znížil na 2:3 Sedláček a zápas tak dostal záverečný impulz.  Domáci to ešte skúšali so všetkými hráčmi v pokutovom území, ale ani to už nestačilo. Prvé tohtoročné derby tak ide na stranu futbalistov Hornej Súče.

Ohlasy po zápase

Jozef Kučerák, tréner FK Horná Súča

„Po predchádzajúcich katastrofálnych výkonoch sme zmenili prístup. Boli sme pripravení na ich hru a podľa toho sme nastavili hernú taktiku. Očakával som výbornú divácku kulisu a aj vďaka nej sa dokázali hráči namotivovať. Rivalita je tú stále, ale už tu nie sú také horúce hlavy ako v minulosti.“

Miroslav Hlávek, tréner TJ Slovan Dolná Súča

„Derby favorita nemá. Dnes bol súper oveľa efektívnejší a nám chýbalo trošku to futbalové srdiečko. My sa teraz musíme psychicky pripraviť na ďalší zápas a nemôžeme hádzať hneď flintu do žita.“

TJ SLOVAN DOLNÁ SÚČA – FK HORNÁ SÚČA 2:3

Góly : 9´, 53´, 82´ Coník, 31´ Hlávek, 85´ Sedláček