Ujdená koza aj výtržnosti – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Opäť rušný týždeň mestských policajtov

Ujdená koza aj výtržnosti

TRENČÍN – Ďalší náročný týždeň majú za sebou trenčianski mestskí policajti. Riešili a preverovali až 448 udalostí.

Marián Michalko

1. 9. 2022

12:30

mesto Trenčín
Ujdená koza aj výtržnosti

V stredu popoludní zalarmovala trenčianskych mestských policajtov ujdená koza. Tá ušla z dvora rodinného domu na Opatovskej ulici.

„Kozu sa mestským policajtom podarilo odchytiť a ponad plot preložiť na pozemok, z ktorého ušla. Kontaktovali majiteľa nehnuteľnosti, ktorý uviedol, že je mimo Slovenska, ale že zabezpečí opravu poškodeného oplotenia, aby sa predišlo podobným situáciám,“ prezradila hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

V sobotu krátko po tretej hodine popoludní požiadali príslušníkov mestskej polície o pomoc dezorientovanej žene pri Trenčianskej univerzite A. Dubčeka.

„Vyslaná hliadka po rozhovore so ženou zistila jej totožnosť a odviezla ju do miesta trvalého pobytu, kde si ju prevzala jej dcéra,“ opísala udalosť so šťastným koncom Ságová.

Ešte v ten istý deň, štyri minúty po pol deviatej večer, nahlásila na bezplatnú linku 159 obyvateľka Šafárikovej ulice, že na parkovisku pod základnou školou sa dalo samovoľne do pohybu auto. Na miesto okamžite vyslali hliadku mestskej polície, ktorá skontaktovala majiteľa  auta. Ten podľa slov hovorkyne mesta auto preparkoval a riadne zabezpečil proti pohybu.

V nedeľu podvečer privolali mestských policajtov na preverenie oznámenia o fyzickom napadnutí staršej ženy na Železničnej ulici – pred vestibulom stanice.

„Po príchode sa hliadka skontaktovala s oznamovateľom a svedkom udalosti, ktorý čakal na mieste spoločne s poškodenou. Tá uviedla, že upozornila ženu „bez domova“ na nevhodné správanie, lebo okolo chodia aj rodičia s deťmi. Na to sa bezdomovkyňa za ňou rozbehla a úderom do hrudníka ju sotila na zem. Pri páde si poškodená udrela zadnú časť hlavy, kde sa jej vytvorila krvná zrazenina bez otvorenej rany,“ uviedla Ságová.

Mestská polícia privolala na miesto pre závažné podozrenie z trestného činu výtržnosti kolegov z Policajného zboru Slovenskej republiky, ktorí si vec prevzali k ďalšiemu šetreniu.

Foto: archív mesto Trenčín.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety