Domaniža si s Katarom hanbu neurobila – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Bol to skvelý zápas

Domaniža si s Katarom hanbu neurobila

Domaniža – Trpaslík proti obrovi. Na jednej strane nadšení Slováci z Domaniže, ktorí každý deň poctivo makajú v práci a na strane druhej profesionálny futbalový tím z Kataru. Zápas medzi Domanižou a Katarom s napätím sledovalo celé Slovensko. Aj keď naši chlapci prehrali, rozhodne si nespravili hanbu! Veď Katar im strelil iba dva góly.

Tatiana Michalková

27. 8. 2022

14:50

Tomáš Somr
Katar strelil Domaniži iba dva góly

Dnes už každý Slovák vie, kde sa nachádza Domaniža. Postarali sa o to tamojší futbalisti, ktorí nastúpili proti profesionálom z Kataru. Zápas sa odohral v sobotu pri Viedni a bol ostro sledovaný. „Bola to čistá náhoda. Medzinárodný manažér hľadal mužstvo pre reprezentáciu Kataru na prípravný zápas. Oslovil Hrubý Šúr, ktorý ho odmietol kvôli hodom v obci, potom volal do ďalšej dediny, ale tam mu nezdvíhali telefón. My sme boli tretí v poradí a po menšej porade sme to prijali,“ konštatuje tréner futbalového mužstva TJ Partizán Domaniža Milan Svoboda. Potvrdzuje, že domanižských chlapov na rozdiel od katarských futbalistov živí niečo úplne iné ako hra. Musia tvrdo makať, aby uživili rodiny. „Je tam pár študentov, možno dvaja, traja a ostatní sú všetci zamestnaní. Jeden je kuriér, traja robia vo fabrike na výrobu pneumatík na zmeny, ja opravujem mostové žeriavy, kapitánom mužstva je dispečer v špedičnej spoločnosti,“ vymenúva Svoboda s tým, že chalani dostávajú zopár drobných len za víťazstvá. „Ale viac ako sto eur ešte za mesiac nedostali. Hrajú v podstate iba preto, lebo to majú radi. Máme aj mladých chlapcov, ktorí majú ambície, že by si ich všimli vyššie, ale väčšina je taká, že ich to iba baví a sú v dobrej partii,“ usmieva sa tréner. Ten si pred zápasom netrúfol povedať výsledok, povedal však, že chlapci z Domaniže sa určite budú snažiť, aby si nespravili hanbu. A to aj do bodky dodržali.

Aj keď Slováci necestovali na zápas s ambíciou poraziť profesionálov, poctivo sa naň po odkrútení šichty v práci pripravovali na tréningoch. Vedenie obce navyše zorganizovalo autobusy, aby sa na zápas dostali aj ľudia. Pôvodne mali ísť autobusy dva. Napokon im aj štyri boli málo. Pri Viedeň sa navyše vybrali ľudia aj vlastnými autami a to nielen z obce, ale z celého Slovenska. „Všade si nás všimli, aj v iných krajinách o nás písali, dokonca v amerických novinách sme boli,“ skonštatoval starosta František Matušík s tým, že pre katarských futbalistov dali Domanižanci vyrobiť dokonca spomienkové predmety „My sme im každému zabezpečili prezenčnú tašku so slovenskými darčekmi, vyrobili nám perníky s logom Kataru a Domaniže, sviečky, niečo naše tradičné a každý dostane pero v tvare valašky aj so slovenským znakom. My nejdeme robiť reklamu len Domaniži, ale aj Slovensku. Aj vlajku máme, z jednej strany je Domaniža, z druhej Slovensko,“ hovorí starosta a dodáva, že pred zápasom šli na dračku reklamné pamätné tričká, ktoré dostanú všetci, čo sa povezú autobusom a ostatní si ich môžu kúpiť. Starosta je však najradšej, že vďaka futbalu sa zviditeľní Slovensko aj Domaniža vo svete. „Nielen že medvede u nás žerú ľudí, ale konečne sa píše aj niečo pozitívne o Domaniži,“ uzavrel starosta.

Výnimočné stretnutie napokon skončilo 2:0 pre Katar, Slováci však statočne odolávali a brankár zachytil množstvo striel, Domaniža napokon podľahla po veľkom tlaku účastníkovi a organizátorovi majstrovstiev sveta z Kataru, ale chlapci, ktorí väčšinou hrajú len za pivo a guláš, odchádzali domov ako víťazi.

Tomáš Somr
Futbalisti z Domaniže sa na zápas poctivo pripravovali

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety