Nultý ročník workshopu bol úspešný – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Deti prišli z celého Slovenska

Nultý ročník workshopu bol úspešný

TRENČÍN – V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa po prvýkrát uskutočnil workshop Bez rozdielov pre deti na spektre autizmu a ich rodiny.

Lívia Slynková

15. 8. 2022

11:16

GMAB v Trenčíne
Na workshope sa zúčastnilo desať detí z celého Slovenska.

Ako hovorí riaditeľka galérie Barbora Petríková, k podujatiu došlo vďaka náhode. „Keď sme organizovali predajnú výstavu na pomoc Ukrajine, ozvala sa jedna mamička autistického dieťaťa, že by veľmi rada prispela do tejto výstavy a začali sme spolu komunikovať,” priblížila Petríková. 

„Rozhodli sme sa, že skúsime vymyslieť niečo iné práve pre tieto deti, aby sme im vytvorili podmienky, aby aj ony sa mohli zúčastniť nášho projektu Leto v galérii.” 

Workshop Bez rozdielov vznikol v spolupráci s občianskymi združeniami Marcus SK a Hans, ktoré sa venujú autizmu a jeho osvete. Súčasťou podujatia bola aj felinoterapia, vďaka ktorej deti ľahšie prekonali strach z nového prostredia. 

Na workshop do galérie prišlo desať detí z celého Slovenska. Ďalších desať tvorí svoje diela doma. Galéria by týmto nultým ročníkom chcela začať novú tradíciu. 

„Nevedeli sme, čo od toho očakávať, ale máme z toho výborný pocit. Veľmi sa to páčilo aj nám, aj účastníkom, takže veríme že z toho spravíme podujatie, ktoré sa bude každoročne opakovať,” načrtla Petríková.

Výsledkom workshopu bude výstava, ktorú otvoria v priestoroch galérie 20. augusta. Diela budú v galerijných priestoroch do konca augusta. Následne by sa mali presunúť na hrad Beckov. 

Cieľom celého podujatia je podľa slov riaditeľky vyzdvihnúť povedomie o autizme. „V rámci otvorenia vernisáže máme pripravenú prednášku pre verejnosť o autizme od psychologičky Viery Hincovej,” doplnila Petríková.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety