Podnikaví zlodeji alebo babráci roka? – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Nadrozmerná krádež

Podnikaví zlodeji alebo babráci roka?

BÁNOVCE nad BEBRAVOU – Dvojica obyčajných zlodejíčkov s pestrou kriminálnou minulosťou vylepšila svoje „podnikanie“. Prišli so zaujímavým nápadom, ako zbohatnúť.

Marián Michalko

12. 8. 2022

12:00

Polícia SR
Podnikaví zlodeji alebo babráci roka?

Dvojica mužov s lepkavými prstami nie sú len obyčajní zlodeji. Z tridsiatnikov sa vykľuli aj riadni podnikavci, ktorým rozhodne nechýbala extrémna dávka drzosti.

 

„Policajti z Bánoviec nad Bebravou sa zaoberali prípadom krádeže elektrického skateboardu, takzvaného Long boardu, ku ktorému došlo na parkovisku pri kúpalisku v Bánovciach nad Bebravou. Podľa doterajších zistení, dvaja 30-roční muži z trávnatej plochy uvedeného parkoviska spoločne odcudzili voľne položený long board, ktorý bol položený pri osobnom aute, v ktorom sa nachádzal poškodený,“ ozrejmila polícia s tým, že dvojica zlodejov zašla ešte ďalej.

 

„Od poškodeného si vypýtali 100 eur za vrátenie long boardu, načo zareagoval duchaprítomne, uviedol im, že si peniaze ide vybrať do bankomatu,“ pokračovali muži zákona. Podnikaví zlodeji sa však dlho netešili. Kým sa stihli spamätať, okradnutý muž sa vrátil, ale namiesto hotovosti prišiel v doprovode  s privolanou hliadkou polície.

 

Namiesto ľahko zarobených peňazí, tak zlodeji skončili  v putách a putovali rovno do chládku. Podľa polície čelia obvineniu z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva a dozorujúci prokurátor predložil podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby z dôvodu, že hrozí dôvodná obava, že budú pokračovať v obdobnej, alebo inej trestnej činnosti, nakoľko obaja majú pestrú kriminálnu minulosť.

Ako doplnila polícia jeden z drzých zlodejov bol 7 a druhý 10-krát súdne trestaný a za zbabranú krádež im hrozí nielen prestížne ocenenie „babrák roka“, ale aj dva roky za mrežami.

 

Foto: archív Polícia SR Trenčiansky kraj

Polícia SR
Podnikaví zlodeji alebo babráci roka?
Polícia SR
Podnikaví zlodeji alebo babráci roka?

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety