Krajom sa už tento víkend preženú cyklisti – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Obmedzenie dopravy počas pretekov

Krajom sa už tento víkend preženú cyklisti

BÁNOVCE nad BEBRAVOU – Už tento víkend sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike. O dresy národných šampiónov budú bojovať cyklisti v kategóriách mlad-ších a starších žiakov, kadetov, kadetiek a mužov do 23 rokov.

Marián Michalko

11. 8. 2022

14:10

pixabay
Ilustračné foto

Po trinástich mesiacoch sa do bánovského regiónu opäť vrátia cyklisti.

„Mesto Bánovce nad Bebravou a okolité obce budú aj tento rok dejiskom majstrovských cyklistických pretekov. V dňoch 12. – 14. augusta 2022 sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike mládeže, opäť pod taktovkou xRoad Bánovce,“ uviedlo mesto na svojej stánke s tým, že časť trate, na ktorej svoje umenie predvádzali Peter Sagan či Zdeňek Štybar, si opäť prejdú cyklisti.

Trojdňové preteky prinesú ale so sebou aj dopravné obmedzenia. Ako informovalo mesto, už v piatok 12. augusta, sa bude konať večerné kritérium, ktoré sa pôjde za úplne uzavretej premávky.

Úplná uzávierka sa týka ulíc J. Matušku, K nemocnici a časť Sládkovičovej ulice v čase od 16.00 h do 20.00 hodiny. Obmedzené bude i parkovanie na týchto uliciach,“ ozrejmilo mesto a dodalo, že v sobotu 13. augusta sa uskutoční časovka v obciach Podlužany a Timoradza.

„Cesta medzi obcami bude úplne uzatvorená v čase 8.00 – 12.00 hodiny a potom 14.30 – 20.00 hodiny,“ doplnilo mesto a pokračovalo informáciou o hlavných pretekoch, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 14. augusta.

„Ráno o 9.00 hodine sa bude štartovať z obce Podlužany. Popoludní odštartujú cyklisti o 15.00 hodine z parkoviska pred nemocnicou a pôjdu smerom cez sídlisko Dubnička a obce Dežerice, Horňany, Bobot, Motešice, Krásna Ves, Timoradza a Podlužany. Počas nedeľných pretekov bude premávka povolená v smere pretekov za policajným vozidlom so šachovnicovou zástavou, ktoré bude označovať koniec pelotónu. V protismere pretekov bude trať uzatvorená,“ upozornilo mesto na svojich stránkach.

Organizátori zároveň prosia občanov, návštevníkov Bánoviec nad Bebravou aj  dotknutých obcí, aby dodržiavali pokyny príslušníkov policajného zboru i dobrovoľníkov, a prispeli tak k bezpečnému priebehu majstrovstiev.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety