Basketbal majú v srdci – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Spravodajský web Fórum

Basketbalový kemp AS Trenčín dopadol na výbornú

Basketbal majú v srdci

TRENČÍN – Aj trenčiansky basketbal mal počas leta svoj mládežnícky kemp. Uplynulý týždeň sa ho podarilo zorganizovať po dvoch rokoch. Vedenie basketbalového klubu AS Trenčín pripravilo pre všetky mládežnícke kategórie bohatý program.

Rasťo Harakal

9. 8. 2022

20:17

AS Trenčín
Basketbalový kemp v Trenčíne

Kemp rozdelili do dvoch týždňov. Čo sa týka denného programu, deti mali vždy dve tréningové jednotky za deň. Na úvodnom týždni sa zúčastnilo 12 hráčov. Ten druhý bol o niečo početnejší, absolvovalo ho 24 hráčov.

Kemp bol zameraný na rozvoj individuálnych činností v basketbale, techniky streľby a driblingu, ktorý je v dnešnom basketbale veľmi dôležitý.

Súvisiaci článok

Súčasťou programu bola aj návšteva motivačného kouča Michala Kopčana, ktorý im prednášal o správnej koncentrácii. Na kempe nechýbal ani výživový poradca Peter Felix. Nielen pre deti, ale aj pre samotných trénerov to bola výzva posunúť ich basketbalové zručnosti smerom nahor.

Tímové motto „Basketbal máme v srdci“ predviedli do bodky počas kempu všetci zúčastnení.

Karolína Lackovičová,  účastníčka kempu,  10 rokov
„Na kempe sme robili veľmi zaujímavé a originálne cviky, veľa vecí s loptou a vďaka úžasným trénerom boli tie cviky ešte zábavnejšie a príjemnejšie. Kemp určite naplnil veľmi veľa mojich očakávaní a naučila som sa omnoho lepšie hrať sa s loptou a to mi pomohlo zlepšiť sa v basketbale.“

Súvisiaci článok

Mária Felixová,  trénerka
„Musím povedať, že som deťom kemp závidela, keďže ja som sa ako dieťa na žiadnom nezúčastnila. Bol plný zábavy, športu, nových kamarátstiev, ale hlavne aj nových zručností v basketbale, vedomostí o tomto krásnom športe a o celkovej životospráve športovca. Všetky deti boli plné energie a chcenia, čo pre nás trénerov bol hnací motor, aj keď to bolo niekedy s ich energiou veľmi náročné. Vidíme sa o rok!“

Richard Ďorďai,  organizátor kempu

„Som veľmi rád, že sa nám po dvoch rokoch podarilo znovu zorganizovať dva turnusy letného kempu. Taktiež nás teší, že si deti našli k nám cestu a tým pomohli k ďalšej propagácii basketbalu v Trenčíne. Ďakujem ZŠ Hodžova za poskytnutie priestorov, kde sa celý kemp odohral a ponúkol nám plnohodnotný komfort. Úprimná radosť detí nás presvedčila, že takáto práca s mládežou má zmysel.


Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety