Opatová na úvod s dominantným víťazstvom – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Opatová vkročila do novej sezóny správnou nohou, Bošáca bude mať šancu na náplasť v ďalšom stretnutí

Opatová na úvod s dominantným víťazstvom

TRENČÍN – V úvodnom kole VII. ligy HUMMEL ObFZ TN triumfoval tím TFK Opatová nad OŠK Bošáca 4:0. Opatovčania počas celého zápasu nespúšťali hernú iniciatívu z rúk. Bošáca nemala kompletnú zostavu a v stretnutí si nedokázala vytvoriť súvislý tlak.

Opatová bola v úvodnom zápase na neudržanie . Foto: Rasťo Harakal
Rasťo Harakal
Úvod vyšiel domácim . Foto: Rasťo Harakal

Opatová chcela po minulej katastrofálnej jesennej časti odštartovať novú sezónu oveľa lepším dojmom. Už úvodné minúty tomu nasvedčovali. V 6. minúte si otvoril tohtosezónny strelecký účet domáci kapitán Adamec, ktorý sa presadil po hlavičke. Domáce mužstvo bolo dominantné na lopte a len zriedkavo sa hosťujúca Bošáca dostávala do útočných akcií.

Opatová bola nebezpečná hlavne v krídelných priestoroch, kde sa ich rýchli hráči dostávali do útoku a zásobovali šestnástku nebezpečnými centrami. V 43. minúte ohrozil bránku hostí po hlavičke Rožník. O minútu neskôr sa do sľubnej šance dostal Fraňo, jeho strela po zemi len tesne minula bránu.

V druhom polčase to bola rovnaká futbalová pesnička. Silná nátlaková hra a nebezpečné centre zo strany Opatovej. V 63. minúte si po jednom takom centri našiel miesto v pokutovom území excelentný hlavičkár Šubert a zvýšil na 2:0. Pred šestnástkou hosťujúceho brankára Janegu to vrelo aj naďalej.

V 68. minúte vyslal tvrdý projektil do brvna Kurín, ktorého napodobnil hneď ďalším pokusom Kyselica.

Tretí a dôležitý gól Opatovej v 73. minúte pridala nová posila Fraňo. V 88. minúte zahodil z bezprostrednej blízkosti šancu Šubert, keď len opečiatkoval brvno. Definitívnu bodku zápasu dal v nadstavenom čase Kurín.  Opatová vkročila do novej sezóny správnou nohou a dominantným výkonom. Bošáca bude mať šancu na náplasť v ďalšom stretnutí.

Peter Ševčík, tréner OŠK Bošáca :

„K zápasu nemám čo povedať. V zostave sme mali zopár absencií, ale súper bol jasne lepší a zaslúžene vyhral.“

Matej Rožník, hrajúci tréner TFK Opatová :

„Nie je pochýb, že kto bol dnes na ihrisku lepší. Mohlo to skončiť ešte väčším rozdielom, ale nás tešia dôležité tri body v prvom zápase sezóny. Na chalanov som hrdý a dúfam, že v takto predvedenej hre budeme pokračovať.“