Recidivistov stopli policajti – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Použili aj zbraň

Recidivistov stopli policajti

Nemšová – Policajti z Nemšovej zadržali dvoch recidivistov. Jeden bol súdne trestaný štyrikrát, druhý až osemkrát. Tentoraz im nedala pokoj nafta z bagra.

Tatiana Michalková

5. 8. 2022

17:21

Polícia SR - TN
Polícia naháňala mužov, ktorí chceli podľa nej odčerpať naftu z bagra

Trenčianska polícia informovala o prípade z Nemšovej. „Polícia z Nemšovej obvinila dvoch mužov, ktorí sa pokúsili ukradnúť naftu z bagra. Okrem trestného činu krádeže im však hrozí obvinenie aj za ďalší trestný čin,“ informovala Katarína Kuzmová z oddelenia komunikácie trenčianskej krajskej polície.

Policajná hliadka šla preveriť podozrenie na trestný čin. Dostala oznámenie, že na štrkovisku pri Nemšovej sa neoprávnene nachádzajú osoby. „Počas presunu na miesto v blízkosti štrkoviska išlo oproti hliadke vozidlo, ktoré sa policajti rozhodli zastaviť a preveriť jeho posádku. Akonáhle vodič zastavil, jeho spolujazdec sa dal na útek,“ povedala K. Kuzmová. Jeden z policajtov začal muža prenasledovať, pričom ho opakovane vyzýval, aby zostal stáť, inak použije služobnú zbraň. Až po varovnom výstrele do vzduchu sa muž na chvíľu zastavil. Vzápätí však preskočil plot pri diaľnici a ušiel. Dlho sa však zo slobody netešil a polícia ho v krátkom čase vypátrala a zistila, prečo utekal. Vo vozidla totiž policajti našli aj priesvitnú zatavenú striekačku s obsahom bielej kryštalickej látky.

Na základe vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že muži sa po predchádzajúcej dohode rozhodli ísť s osobným motorovým vozidlom na štrkovisko v katastrálnom území mesta Nemšová za účelom kradnutia nafty,“ doplnila K. Kuzmová. To sa im však nepodarilo. Aj keď prestrihli uzamykací mechanizmus palivovej a olejovej nádrže na odstavenom bagri a pokúsili sa z neho vyčapovať naftu, nepodarilo sa im to a odišli naprázdno.

Aktuálne už čelia obaja – 31-ročný, predtým štyrikrát súdne trestaný muž aj jeho 37-ročný predtým osemkrát súdne trestaný komplic obvineniu pre prečin krádeže. Súd sa stotožnil s návrhom na väzobné stíhanie, pretože hrozí obava, že budú pokračovať v trestnej činnosti. Z cely tak putovali rovno do ústavu na výkon väzby.

Polícia SR - TN
Bandasky si síce obvinení muži priniesli, naftu však nevedeli odčerpať
Polícia SR - TN
Policajti našli v aute aj striekačku s neznámou látkou

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety