Augustové výluky na trati – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Obmedzenia v železničnej doprave

Augustové výluky na trati

HANDLOVÁ – Na trati Sklené pri Handlovej – Handlová sa pripravte na výluky. Železnice budú rekonštruovať trať.

Marián Michalko

4. 8. 2022

20:00

pixabay
Augustové výluky na trati

Ako informovalo mesto Handlová na svojich stránkach, správca železničnej infraštruktúry (ŽSR) bude realizovať rekonštrukčné práce, ktoré budú mať za následok dočasné obmedzenia v železničnej doprave. Mesto ďalej uvádza, že počas výluky na trati Prievidza – Diviaky bude zabezpečená náhradná autobusová doprava.

V dňoch 9. – 10. 8. a 18. – 19. 8. 2022 bude na trati  Sklené pri Handlovej – Handlová dočasná výluka vlakov, ktoré jazdia v čase od 08:45 do 12:20.

„Počas výluky budú dotknuté vlaky premávať len na trati Vrútky – Sklené pri Handlovej a späť, ďalej nie, a Handlová – Prievidza a späť. Po 12:20 všetky vlaky jazdia podľa bežného harmonogramu,“ uviedlo mesto s tým, že keďže v úseku Sklené pri Handlovej – Remäta – Sklené pri Handlovej vlaky premávať nebudú, na Remätu je možné dostať sa len pešo napríklad z Ráztočna.

Mesto ďalej ozrejmilo, že náhradnú autobusovú dopravu zriadia v úseku Diviaky – Prievidza a späť, kde zavedú priamy autobus podľa osobitného cestovného poriadku. Keďže náhradná autobusová doprava nekopíruje železničnú trať, tento náhradný autobus bude stáť len na dvoch zastávkach v Prievidzi a v Diviakoch.

„Znamená to, že ak sa cestujúci z Handlovej potrebuje dostať do Skleného pri Handlovej, musí sa najprv dostať do Prievidze, odtiaľ náhradnou dopravou do Diviak a z Diviak vlakom do Skleného pri Handlovej. Naopak, ak Handlovčan cestuje z Vrútok, vystúpi v Diviakoch, kde nastúpi na náhradný autobus do Prievidze a odtiaľ do Handlovej,“ objasnilo mesto s tým, že v náhradnej autobusovej doprave nie je povolená preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny prepravia bez obmedzenia.

V dňoch 12. – 17. 8. 2022 na trati Sklené pri Handlovej – Handlová bude úplná výluka vlakov v čase od piatku 12. 8. od 07:40  do stredy 17. 8. do 18:00.

„Aj v týchto dňoch bude náhradná autobusová doprava fungovať v rovnakom režime, ako je uvedené pri výluke vyššie,“ uzavrelo mesto.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety