Popíjajúca mládež aj hromadná bitka – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mestská polícia informuje

Popíjajúca mládež aj hromadná bitka

TRENČÍN – Trenčianski mestskí policajti riešili aj v uplynulom týždni stovky udalostí.

Marián Michalko

3. 8. 2022

8:10

mm
Popíjajúca mládež aj hromadná bitka

V období od 25. do 31. júla 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkovo 436 udalostí. Informovalo o tom mesto Trenčín na svojich stránkach.

„Vo štvrtok 28. 7. krátko pred polnocou prijala stála služba oznámenie o hlučnej skupine popíjajúcich mladistvých v altánku na detskom ihrisku na ulici Pred poľom. Vyslaná hliadka  našla na mieste troch mladíkov, ktorí sa hlučne správali,“ opísala jeden z minulotýždňových zásahov trenčianskych mestských policajtov hovorkyňa mesta Trenčín Eva Mišovičová.

Policajti podrobili mladíkov dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok u jedného z dvoch mladistvých. Tretí mladík, keďže mal 19 rokov, obišiel s blokovou pokutou za konzumáciu alkoholického nápoja na verejnom priestranstve, ktorá je v rozpore s VZN  mesta Trenčín. Mladistvého nahlásia za porušenie zákazu konzumácie alkoholických nápojov na príslušný obecný úrad.

V sobotu 30. 7. krátko po štvrtej hodine ráno zaznamenal kamerový systém na Palackého ulici skupinu mužov, ktorí sa voči sebe správali agresívne a napokon sa začali biť.  „Útoky sa začali pri budove VÚB a preniesli sa až pred Zlatú Fatimu. Ďalšiemu fyzickému napádaniu osôb zabránili až vyslané hliadky mestskej polície. Tie zistili, že sú tam zranené osoby, jedna vážnejšie v oblasti hlavy. Preto požiadali stálu službu o privolanie RZP a tiež hliadky Policajného zboru SR, ktorá začala vec riešiť ako podozrenie zo spáchania prečinu výtržníctva,“ uviedla Mišovičová s tým, že mestskí policajti ešte asistovali pri prevoze zranenej osoby do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

V ten istý deň o 6:25 prišiel občan oznámiť na stálu službu MsP krádež svojho bicykla, ktorý si podľa jeho slov odložil v Átriu na Sládkovičovej ulici.

„Policajti na základe kamerových záznamov videli, kto bicykel odcudzil a muža šetrením a na základe miestnej znalosti našli. Bicykel im dobrovoľne vydal,“ prezradila Mišovičová. Na záver skonštatovala, že policajti doriešili muža za priestupok proti majetku v blokovom konaní a bicykel odovzdali nasledujúci deň šťastnému majiteľovi.

Komentáre

Start the discussion at

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety