Pošte v Červenom Kameni odzvonilo – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ďalšia pošta na odstrel

Pošte v Červenom Kameni odzvonilo

ČERVENÝ KAMEŇ – Vedenie pošty ruší ďalšiu zo svojich pobočiek v Trenčianskom kraji. Dôvodom má byť jej neefektívnosť a stratovosť.

Marián Michalko

27. 7. 2022

16:00

pixabay
Pošte v Červenom Kameni odzvonilo

Vedenie obce Červený Kameň informovalo svojich obyvateľov o zrušení tamojšej pošty. Dôvodom je optimalizácia poštovej siete. Miestnu prevádzku vyhodnotili na základe ekonomických a legislatívnych aspektov ako neefektívnu a vysoko stratovú. O rušení pôšt v niekoľkých obciach Trenčianskeho kraja sme vás informovali aj začiatkom tohto roka.

Súvisiaci článok

 

 

Od 1. augusta sa k nim pridá aj pobočka v Červenom Kameni. „Poštové služby využívajú prioritne iba občania vyššieho veku, ostatní občania využívajú služby pošty v mieste svojho pracoviska a nákupných centier, vo veľkej miere riešia platby prostredníctvom internet bankingu,“ uviedli v stanovisku obce s tým, že po 1. auguste bude poskytovať poštové služby pobočka v obci Mikušovce.

 

Vedenie obce zároveň informovalo obyvateľov o tom, že všetky služby pošty v obci pre občanov budú naďalej zabezpečené prostredníctvom doručovacej pochôdzky.

 

Poštový doručovateľ zabezpečí:

Vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok, doručovanie doporučených a úradných zásielok, dobierok, zriadenie osobných účtov poštovej banky, ako aj doručovanie predplatených novín a časopisov, predaj žrebov, ale aj výber úhradu poštových poukazov, predaj cenín zabezpečí podľa vedenia obce poštový doručovateľ.

 

„Na základe požiadavky obce, aby sa minimalizoval dopad danej situácie na občanov, bude od 1. 8. 2022 na súčasnom mieste pošty zriadené poštové výdajisko. V prípade, že vás poštový doručovateľ nezastihne na vašej adrese s doporučenou zásielkou, budú môcť občania využiť možnosť prevzatia, alebo odovzdania zásielky, alebo poukážky na výdajisku pošty v presne stanovenom čase v dňoch pondelok, streda a piatok,“ uzavrela obec s tým, že čas otvorenia výdajiska oznámi prostredníctvom rozhlasu.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety