Úvodné kolo už tento víkend – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

VII. liga odštartuje predohrávkou

Úvodné kolo už tento víkend

TRENČÍN – Oblastný futbal nedávno postretla reorganizácia súťaží. To malo za následok zmenu a označenie niektorých líg z trenčianskeho regiónu. V VII. lige sa do akcie tento víkend zapoja tímy Stankoviec, Bieroviec, Záblatia a Turej Lúky.

Rasťo Harakal

26. 7. 2022

19:10

Rasťo Harakal
Veľké Bierovce privítajú na domácom ihrisku Záblatie

Posuny vo vyšších ligách zapríčinili zmeny účastníkov, ktoré sú riadené Západoslovenským futbalovým zväzom. Veľkou novinkou je vznik V. ligy severozápad, ktorá je vlastne identická s minuloročnou IV. ligou. Tá má za následok posun všetkých líg, končiac IX. ligou NM ObFZ Trenčín.

V novej V. lige by malo zo zaujímavých tímov odštartovať aj tradičné „áčko“ Stankoviec. Zatiaľ by tam nemali chýbať ani Bánovce nad Bebravou. Ako sme vás nedávno informovali, ich A-mužstvo je v ohrození. VI. liga Sever a Západ kopíruje zase minuloročnú V. ligu Sever a Západ.

Za zmienku stoja dva tímy, ktoré pôsobili v minuloročnej VI. lige ObFZ Trenčín (dnes už VII. liga). Jedným z tímov je Spartak Myjava „B“, ktorý uvoľnil miesto v najvyššej oblastnej súťaži. Druhý tím je TJ Spartak Horná Streda, ktorý aj napriek poslednému miestu v minulej sezóne „postúpil“ do VI. ligy. O tú nebol medzi mužstvami záujem a využil ju ten klub, ktorý to potreboval.

Dostávame sa už k najvyššej oblastnej futbalovej súťaži, ktorá má po novom označenie VII. liga ObFZ Trenčín (bývalá VI. liga) a ktorú sme v minulej sezóne v trenčianskom regióne monitorovali.

Po spomínanom uvoľnenom mieste myjavského Spartaku sa o voľnú miestenku pobili druhé mužstva VII. líg – zo severu Nemšová a zo západu Brezová pod Bradlom. Postup si nakoniec v barážovom zápase vybojovali futbalisti Nemšovej, ktorí zvíťazili 2:0. Čo sa týka VII. ligy, priamy postup do nej si zaistili titulmi v nižších súťažiach mužstvá Dolnej Súče a Starej Turej.

Ďalšou novinkou v VII. lige bude kompletný neprerušovaný videozáznam zápasu, ktorý by mal organizátor stretnutia do 48 hodín vyexportovať na určený portál.


Účastníci VII. ligy:
Dolná Súča, Bošáca, Ľuborča, Opatová nad Váhom, Zamarovce, Trenčianska Turná, Veľké Bierovce – Opatovce, Turani – Turá Lúka, Očkov, Brestovec, Trenčianske Stankovce „B“, Stará Turá, Horná Súča, Kľúčové, Nemšová, Záblatie.


Najbližšie zápasy  VII. ligy

Súvisiaci článok
Súvisiaci článok

Predohrávka 15. kolo

30.7. 17:30

Trenčianske Stankovce „B“ – FK Turani

31.7. 17:30

TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce – TFK 1939 Záblatie

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety