Bánovskí siláci zápasia už 60 rokov – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

O bohatej histórii zápasenia bola vydaná nová publikácia

Bánovskí siláci zápasia už 60 rokov

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Písal sa rok 1961, keď v Bánovciach nad Bebravou zapustil korene najstarší olympijský šport – zápasenie. Pod patronátom závodu Zornica bol oddiel začlenený do TJ Slávia Bánovce nad Bebravou.

Ing. Stanislav Vavro

24. 7. 2022

14:00

Stanislav Vavro
Jaroslav Matejka stojaci prvý zľava so zápasníckymi nádejami

„Predsedom, tajomníkom a zároveň vedúcim družstva bol Jaroslav Matejka st. a Jaroslav Matejka ml. trénerom. Koncom sdemdesiatych rokov sa klub dostal pod ochranné krídla TJ Spartak TATRA a od roku 2002 funguje ako Mestský zápasnícky klub až dodnes,“ citoval na webovom portáli Mestského zápasníckeho klubu jeho podpredseda Milan Urbánek.

V novootvorenej pivárni Pilsner Urqell Pub sa pri tejto príležitosti stretlo viacero generácií zápasníkov. „Pozvanie prijal aj zakladateľ zápasenia v našom meste Jaroslav Matejka, prvý majster Slovenska z Bánoviec Peter Stránsky, či náš prvý zápasnícky reprezentant Pavol Škultéty,“ priblížil podpredseda klubu.

Šesťdesiatročná cesta bola dláždená aj úspechmi bánovských odchovancov na európskych a svetových šampionátoch a pozlátená titulom majstra sveta kadetov, ktorý získal v roku 1990 Viliam Daniš st.

„O ďalšie významné úspechy sa pričinili aj Pavol Škultéty – 6. miesto na majstrovstvách Európy juniorov (1972), Jaroslav Velčický – 5. miesto na majstrovstvách sveta juniorov (1991) a Marek Janega – 5. miesto na majstrovstvách Európy kadetov (2005),“ pripomenul podpredseda klubu zápasníkov Milan Urbánek. Súčasťou spomienky na toto významné výročie bolo aj uvedenie novej publikácie do života, ktorá podáva ucelenú históriu o zápasení v Bánovciach nad Bebravou a v jeho okolí.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Tipy a podnety