Krajský parlament bude chudobnejší – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V zastupiteľstve ubudnú tri poslanecké stoličky

Krajský parlament bude chudobnejší

TRENČÍN – V najbližšom štvorročnom volebnom období sa zníži v zastupiteľstve Trenčianskeho samosprávneho kraja počet poslancov. Kým aktuálne tvorí krajský parlament 47 poslancov, po novom ich bude len 44.

Pavol Konštiak

6. 7. 2022

15:07

TERAJŠOK
Krajský parlament bude chudobnejší

Dôvodom na zníženie počtu poslaneckých mandátov v krajskom zastupiteľstve je klesajúci počet obyvateľov, v priebehu posledných siedmich rokov ubudlo v Trenčianskom kraji takmer 20-tisíc trvalo žijúcich obyvateľov.

Počty poslancov v jednotlivých volebných obvodoch pre nasledujúce volebné obdobie určuje končiace zastupiteľstvo v zákonom stanovenom termíne pred konaním volieb. Zastupiteľstvo TSK tak urobilo na dnešnom rokovaní. Tri okresy prídu oproti súčasnému stavu o jeden poslanecký mandát – Prievidza ich bude mať namiesto jedenástich len desať, Ilavský okres budú zastupovať už len štyria poslanci namiesto doterajšich piatich a okresu Partizánske klesne počet zástupcov v krajskom parlamente zo štyroch na troch.

Najmenším volebným obvodom je už tradične okres Myjava, ktorý v krajskom zastupiteľstve zastupujú dvaja poslanci. A aby podobný osud nepostihol aj okres Bánovce nad Bebravou, okres Trenčín jej „požičal“ obec Horňany. Len vďaka tomu bude mať Bánovský okres v krajskom parlamente aj naďalej trojčlenné zastúpenie.

Schválené počty poslancov v zastupiteľstve TSK pre volebné obdobie 2022 – 2026: okres Bánovce nad Bebravou (3), okres Ilava (4), okres Myjava (2), okres Nové Mesto nad Váhom (5), okres Partizánske (3), okres Považská Bystrica (5), okres Prievidza (10), okres Púchov (3), okres Trenčín (9).

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety