O mesiac štartuje festival Žákovic open – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ponúka nadupaný lineup a špeciálnu Poctu Mekymu

O mesiac štartuje festival Žákovic open

Najobľúbenejší rodinný festival ŽÁKOVIC OPEN si po dvoch rokoch môžete užiť bez obmedzení! 22. ročník festivalu v prekrásnom prostredí Bošáckej doliny vypukne 29. a 30. júla.

Ing. Stanislav Vavro

5. 7. 2022

13:01

Žákovic open
Do Trenčianskych Bohuslavíc príde zahrať stálica HEX

Do Trenčianskych Bohuslavíc príde zahrať stálica HEX, obľúbenci Billy Barman, Medial Banana, Chiki Liki Tu-a či objav roka Tamara Kramar. ŽÁKOVIC OPEN pripravil tento rok výnimočnú Poctu Mekymu, ktorú osobne podporí Mekyho žena Katka Žbirková. K fantastickej atmosfére prispejú stanová dedinka EXTRA umiestnená hneď vedľa pódia a chillout zóna, ktorá sa v noci zmení na tanečný parket!

Nenechajte si ujsť výnimočný festival, na ktorom zažijete také prepojenie muzikantov s fanúšikmi, ako nikde inde! Bez festivalu ŽÁKOVIC OPEN by totiž hudobné leto nebolo kompletné. Tento rok sa v Trenčianskych Bohuslaviciach stretneme 29. a 30. júla.

„Ľudia majú radosť, že sa môžu opäť slobodne baviť. Teším sa, že sa veci vrátili do normálu a že tento pocit po dvoch rokoch zažije aj náš festival. Bošácka dolina, ako aj dedinka Trenčianske Bohuslavice je kúzelná a pre tých, ktorí ešte u nás neboli, to môže byt s pocitom opäť získanej slobody, krásny zážitok. Preto všetkých pozývame na náš malý, milý a rodinný festival. Tešíme sa, že sa opäť stretneme aj s tými návštevníkmi, ktorí sa nezmestili na festival v posledných dvoch rokoch, keď bola obmedzená kapacita,“ pozýva organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

ŽÁKOVIC OPEN pripravil ako vždy nadupaný hudobný nášup. Ide opäť o kombináciu rôznych hudobných štýlov, aby si každý návštevník prišiel na svoje.

„Je vidieť, že ľudia slovenskú hudbu milujú a my im ju na našom festivale ponúkame už desaťročia. Stálicou nášho festivalu, ktorá vystúpila na každom ročníku, je skupina HEX. Po rokoch sa vracajú Chiki Liki Tu-a a  zaspieva aj objav roka Tamara Kramar. Tešíme sa na mladými ľuďmi milovanú kapelu Billy Barman, fantastických Medial Banana a funk-rockovú kapelu Žena z Lesoparku. Zahrá aj skupina Vetroplach, ktorá oslavuje 20 rokov na scéne a toto bude jeden z dvoch jej letných koncertov. A príde aj bratislavská legenda O.B.D. O detský program sa v sobotu poobede postará Toddler Punk a zahrajú aj Cpt. Slice, Autodrom, Fishface, alebo Random Choices,“ teší sa Yxo.

Festival si tento rok špeciálne uctí slovenskú legendu Mira Žbirku, ktorý nedávno odišiel do hudobného neba. V Pocte Mekymu zahrajú hudobníci a speváci z kapiel Billy Barman, Chiki Liki Tua-a, HEX, Medial Banana, Para a Diego. Pozvanie prijali aj Emma Drobná a Laura Weng.

„Projekt Pocta Mekymu nám posvätila Mekyho žena Katka, ktorá na festival aj zavíta. Meky vystúpil na našom festivale pred 15-timi rokmi na špeciálnom koncerte. Prvú polovicu spieval svoje hity v akustickej podobe a v druhej polovici koncertu odspieval Beatlesácke hity spolu s kapelou ŽÁKOVIC OPEN  Alllstar Band. Tento koncert patril medzi najsilnejšie vystúpenia v histórii festivalu,“ uzatvára Yxo.

Na festivale samozrejme nebude chýbať stanové mestečko, skvelé občerstvenie ani oddychová zóna. Opäť je v ponuke výnimočná stanová dedinka EXTRA, ktorá sa nachádza priamo v areáli a ponúka špeciálne benefity. V chillout zóne sa môžete tešiť cez deň na rôzne súťaže. A večer sa zmení na párty zónu s DJ-om. Samozrejmá je kyvadlová doprava aj parkovanie zdarma. Tento rok ŽÁKOVIC OPEN vypukne 29. júla a potrvá do 30. júla. Vstupenky si môžete kúpiť na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/zakovic-open-2022/ Neváhajte a príďte si do Bošáckej doliny užiť rodinnú atmosféru festivalu ŽÁKOVIC OPEN! Všetky informácie a novinky sa dozviete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Žákovic Open
Billy Barman
Žákovic Open
Chiki Liki Tu-A
Žákovic Open
Hex
Žákovic Open
Medial Banana
Žákovic Open
Pocta Mekymu
Žákovic Open
Tamara Kramar
Žákovic Open
Toddler Punk

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety