Preventívnej akcie sa zúčastnilo približne 80 študentov – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Preventívna akcia

Preventívnej akcie sa zúčastnilo približne 80 študentov

Trenčín – Prevenciu treba. Najmä mladí ľudia musia vedieť, čo by ich čakalo, ak by sa vydali na zlé chodníčky. Trenčianski policajti sa preto spojili s mestskými policajtmi a príslušníkmi z našej najstráženejšej väznice v Ilave a vyrazili medzi mladých ľudí.

Tatiana Michalková

1. 7. 2022

12:30

Polícia SR
Preventívnej akcie sa zúčastnilo približne 80 študentov

Akcia niesla názov: „Trestná činnosť páchaná mládežou na mládeži.“ Jej cieľom bolo vysvetliť študentom, že už v štrnástich rokoch sú trestnoprávne zodpovední za svoje činy. „Ďalej im bolo prezentované, aký je rozdiel medzi priestupkom a trestným činom, aký postih ich za to môže čakať, ako je najlepšie sa vyhnúť protiprávnemu konaniu a nedostať sa napríklad až do väzenia,“ informuje Zbor väzenskej a justičnej stráže na svojich stránkach.

Podľa Danky Adámikovej, vedúcej oddelenia komunikácie a prevencie trenčianskej krajskej polície sa takáto akcia, na ktorej sa zúčastnili aj kolegovia z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a výkon väzby v Ilave, uskutočnila po prvýkrát. Na preventívnej aktivite k trestno-právnej zodpovednosti sa pritom zúčastnilo až 80 študentov. „ Venovali sme sa najčastejšie páchaným trestným činom mládežou. Spomenuli sme prechovávanie omamných a psychotropných látok, ale aj kontroly dodržiavania zákona o ochrane detí a mládeže pred alkoholizmom. Pre oživenie a väčšie pochopenie sme použili aj niekoľko prípadov, ktoré sa stali v minulosti,“ vysvetlila D. Adámková s tým, že policajti sa nezabudli venovať aj fenoménu dnešných dní – zásadám správnej jazdy na elektrických kolobežkách. D. Adámiková vraví, že študentov aj pedagógov téma zaujala a verí, že i keď bola aktivita v tomto zložení prvá, určite nebude posledná.

Bonusom bola práve prítomnosť zamestnancov Ilavskej väznice, ktorí sa denne stretávajú s tými najhoršími zločincami. „Otázky študentov svedčili o záujme, ako to v takom ústave na výkon trestu odňatia slobody a ústave na výkon väzby vyzerá, aký je tam denný režim od budíčka až po večierku, čo v ústave môžu a čo nie, ale aj to, čo prináša práca príslušníka vo väzenstve,“ upresnil Zbor väzenskej a justičnej stráže. Práve v Ilave sa nachádza najstráženejšia slovenská väznica, kde si odpykávajú trest tí najhorší zločinci.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Pokračovať na diskusiu
Tipy a podnety