Basketbalové novinky v Trenčíne – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Návrat k poslednému ligovému zápasu kadetiek, vedenie chystá atraktívne novinky

Basketbalové novinky v Trenčíne

TRENČÍN – Kadetky BK AS Trenčín tesne prehrali v poslednom ligovom zápase s rovesníčkami z Bardejova 47:51. Po predchádzajúcom vydarenom zápase podali opäť jeden z lepších výkonov. Pre basketbalový klub z Trenčína to bol posledný zápas prebiehajúcej sezóny. Už teraz pripravuje celé vedenie a manažment novinky do budúcej sezóny. V lete by nemal chýbať 2. ročník Basketbalového memoriálu Jána Cellera, ktorý by mal opäť privítať atraktívnych účastníkov.

Basketbalové novinky v Trenčíne. Foto: Rasťo Harakal
Rasťo Harakal
Kompletný realizačný tím BK AS Trenčín. Foto: Rasťo Harakal

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia sa chceli s prebiehajúcou sezónou rozlúčiť so vztýčenou hlavou. V máji dokázali Bardejovčankám na ich ihrisku konkurovať do samého záveru, keď muselo rozhodovať až predĺženie s konečným výsledkom 67:65. Bardejov bol tentoraz nebezpečný hlavne z trojkových príležitostí  a vďaka tejto hernej činnosti sa po prvom polčase dostal do vedenia 21:30. V druhej časti zápasu sa hra postupom času vyrovnala.

Hlavným dôvodom bola zlepšená strelecká efektivita Trenčaniek. Naše basketbalistky sa dokázali dotiahnuť na súpera a vyrovnali stav na 40:40. Bardejovčanky však rozhodli zápas vo svoj prospech košmi v posledných dvoch minútach zápasu, kedy naše hráčky nedokázali na to bodovo odpovedať. Medzi úvodným a tým záverečným zápasom sezóny však už teraz badať obrovské rozdiely.

BK AS Trenčín – BKM Bardejov 47:51

Body AS Trenčín : Seifertová 12, Grellová 8, Kubová 7, Duvačová 6, Kozáková 6, Žilinčanová 4, Makovcová 2, Dobiašová 2.

Alexandra Grellová, krídlo BK AS Trenčín: „Dnes rozhodla streľba, ktorá bola z našej strany zlá. Rovnako sa nám nedarilo premieňať trestné body. Súperov, ktorí sa nám zdali na začiatku sezóny silní,  je teraz reálnejšie poraziť. Tento zápas by sme si mali na leto zobrať ako motiváciu.“

Simona Seifertová, pivotka BK AS Trenčín: „Trestné koše rozhodli, že sme prehrali zápas. Bardejov mal aj lepšiu streľbu spoza trojkového oblúku, ktorá sa nám nedarila. Nič to nemení na tom, že sa budúcu sezónu budeme o to viac snažiť. Počas sezóny sme urobili obrovský pokrok. Celá sezóna bola pre mňa neuveriteľný zážitok a teším sa už na ďalšiu.“

Richard Ďorďai, tréner kadetiek BK AS Trenčín: „Nepremenili sme až 22 trestných hodov, čo v takom tesnom zápase vždy rozhoduje. Ďalej nám nevychádzali akcie spod koša, tam to bolo 15:42. To je približne 50 bodov, ktoré sme mohli dať, ale presne takéto zápasy dievčatá potrebujú.“ 

Kadetky v sezóne 2021/2022: Kristína Dobiašová, Alexandra Grellová, Hana Makovcová, Sára Žilinčanová, Simona Nemcová, Michaela Császárová, Nela Hlávková, Dominika Kubová, Simona Seifertová, Viktória Duvačová, Simona Kozáková, Kristína Martonová, Katarína Oriešková, Soňa Nebusová, Isabella Hlucháňová, Petra Paulínyová, Laura Suchá, Alexandra Oslejová.

Seniorský basketbal v Trenčíne ?

Klubu sa počas sezóny spomedzi všetkých hráčskych kategórií podarilo vyhrať každý štvrtý zápas. „Pre klub, ktorý funguje dva roky, je to niečo neuveriteľné, keďže ostatné tímy majú hráčsku pyramídu vybudovanú omnoho dlhšie. Možno trochu načrtnem, ale chceme, aby sa do Trenčína vrátil po veľmi dlhých rokoch seniorský basketbal. To by mohlo prilákať divákov, ktorí boli zvyknutí na trenčiansky basketbal,“ uzavrel manažér klubu Richard Ďorďai.

Komentáre

Tipy a podnety