SOŠ Pod Sokolicami oslávi výročie – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Pre žiakov a nových záujemcov pripravila zaujímavú prehliadku

SOŠ Pod Sokolicami oslávi výročie

TRENČÍN – Stredná odborná škola Pod Sokolicami v Trenčíne pripravila pre žiakov druhého stupňa základných škôl prehliadku vojenskej, hasičskej, policajnej techniky, ale aj dronov. Škola, ktorá pripravuje budúcich absolventov v rôznych odvetviach, tento rok oslávi 70-ročné jubileum.

Rasťo Harakal

28. 6. 2022

18:45

Stredná odborná škola Pod Sokolicami v Trenčíne pripravuje už 70 rokov žiakov pre výrobné podniky. Úspešní absolventi sa neskôr uplatnili vo viacerých sektoroch, na ktoré ich škola veľmi dobre pripravila. „Chceme ukázať, že naši absolventi sa umiestňujú nielen vo výrobných podnikoch, ale aj v podnikoch, ktoré sa zaoberajú opravou špeciálnej techniky. Priamo slúžia aj v ozbrojených silách, polícii a záchranných zboroch. Celá akcia spadá do osláv 70. výročia založenia našej školy,“ prezradil riaditeľ školy Ľuboš Chochlík.

Predstavenie vojenskej techniky, dronov a nových vynálezov, ktoré škola neustále vyrába, je aj spôsobom prezentácie sa pred študentmi, ktorí by mali v budúcnosti záujem študovať na SOŠ Pod Sokolicami. „Som rád, že v škole sledujú všetky moderné trendy, ktoré potrebujú zamestnávatelia. Fungujú aj so zamestnávateľmi z tohto regiónu. Majú podpísané memorandum medzi TSK a školou a týmito zamestnávateľmi a pripravujú už aj cez systém duálneho vzdelávania týchto žiakov pre firmy,“  povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

Medzi najnovšie vynálezy žiakov SOŠ patrí robot Freddie, ktorý vie podľa naprogramovania rozlíšiť predmety a následne ich podľa farby roztriediť.  Nápad vznikol počas pandémie, kedy bola praktická výučba sťažená. „Sú tam použité algoritmy, ktoré sa dajú využiť pri automatizácii výrobných procesov. To už je pre žiakov niečo, čo reálne využijú, keď prídu do firiem,“ popisoval nový vynález majster odborného výcviku Pavol Liška.

Komentáre

Comments are not currently available for this post.

Pokračovať na diskusiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety