Na hornej Nitre pribúdajú parkoviská - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Parkovacia politika v Handlovej

Na hornej Nitre pribúdajú parkoviská

HANDLOVÁ – V minulom roku v baníckom meste na hornej Nitre pribudlo 37 parkovacích miest. Tento rok plánujú v Handlovej vybudovať ďalšie.

Marián Michalko

24. 6. 2022

14:13

mesto Handlová
Na hornej Nitre pribúdajú parkoviská

Čoraz viac miest na Slovensku sa potýka s problémom s parkovaním. Áut pribúda a parkovacie kapacity prestávajú stačiť.

„Parkovacou politikou sa mesto Handlová intenzívne zaoberá od roku 2019. Cieľom je ukľudnenie dopravy a bezpečnosť obyvateľov. Od roku 2020 pribudlo do júna 2022 v meste v rôznych lokalitách 80 nových parkovacích miest, vo veľkej miere sú parkovacie miesta vyhotovené z polovegetačných tvárnic, ktoré majú schopnosť vsakovať dažďovú vodu,“ informovalo mesto Handlová a dodalo, v roku 2020 na ulici 29. augusta pribudlo 5 parkovacích miest, na ulici Partizánskej 6 plôch pre parkovanie 29 áut, v lokalite Mierové námestie vzniklo 9 parkovacích miest  za 61 007,90 eur s DPH.

O rok neskôr v Handlovej pribudlo 37 parkovacích miest, z toho 18 na ulici Prievidzská a 19 na sídlisku Mostná za 52 815,17 eur. Tento rok plánujú vybudovať 17parkovacích miest na Okružnej ulici.

„Mesto po verejnom obstarávaní vysúťažilo cenu za zhotovenie vo výške 33 491,20 eur. V priebehu mesiaca jún sú už vytýčené miesta na pozemku mesta, kde budú nové parkovacie miesta vybudované  s predpokladaným termínom odovzdania do užívania do dvoch mesiacov,“ uviedlo mesto s tým, že budovanie všetkých parkovacích miest sa realizuje z vlastných zdrojov mesta Handlová a neboli na ne čerpané úvery.

„Mesto Handlová spolu za obdobie od roku 2020 vynaloží na budovanie parkovacích miesta 147 314,27 eur. I vzhľadom na neľahkú finančnú situáciu sú plány samosprávy v budovaní parkovacích miest pokračovať. Najbližšie je predbežný plán vybudovanie 9 parkovacích miest na Ul. 29. augusta v priebehu tohto leta,“ uzavrelo mesto Handlová.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety