Hviezdy deťom opäť pomáhali - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Za trinásť rokov sa podarilo komunite prerozdeliť viac ako 260-tisíc eur.

Hviezdy deťom opäť pomáhali

TRENČÍN – Už 14. ročník veľmi obľúbeného charitatívneho podujatia s názvom Hviezdy deťom sa na rozdiel od minulého roka mohlo zorganizovať už aj za účasti širokej verejnosti. Opäť bolo hlavným cieľom vyzbierať finančnú čiastku, ktorá pomôže tým, čo to v živote nemajú ľahké. Za trinásť rokov sa podarilo komunite prerozdeliť viac ako 260-tisíc eur.

Rasťo Harakal

24. 6. 2022

15:00

Minulý rok bola charitatívna akcia z dôvodu pandémie pre verejnosť uzavretá. Obmedzenia sa vtedy netýkali len detí z projektov, ktoré podporuje komunita Hviezdy deťom. Tento rok bolo podujatie rozdelené do dvoch dní. V sobotu sa konal exhibičný golfový turnaj a nedeľa bola plná športu, atrakcií, sprievodného programu a známych osobností z rôznych športových odvetví. Akcia sa už tradične zorganizovala pod taktovkou futbalového klubu AS Trenčín.

„Som veľmi rada, že sme sa vrátili k tradičnému dvojdňovému podujatiu a že môžeme privítať verejnosť. Doteraz sa komunite počas jej existencie podarilo prerozdeliť viac ako 260-tisíc eur. Tento rok to je približne 30-tisíc eur,“ uviedla projektová manažérka Hviezdy deťom Petra Drábová.

Počas trinástich rokov navštívilo podujatie množstvo úspešných osobností z prostredia futbalu, hokeja a ďalších olympijských športov. Výnimkou nebol ani tento rok. „Som rád, že naše centrum v spolupráci s futbalovým klubom AS Trenčín sa o toto podujatie opäť postaralo. Je neuveriteľné, že Hviezdy deťom sú už štrnásť rokov,“ povedal jeden z pravidelných účastníkov hokejista Marián Hossa.

„Je tu výborná atmosféra. Je tu veľa detí, čo je cieľom tejto akcie. Myslím si, že si to tu každý užíva. Na tomto podujatí je vždy veľa športovcov z rôznej brandže a počas súťažnej sezóny si navzájom držíme palce,“ pokračoval Tomáš Tatar.

Je to jedno z mála podujatí na Slovensku, kde môže človek vidieť viacero športov na jednom mieste. Nechýbali ani športy, ktoré patria pod Asociáciu športov AS Trenčín, zastrešujúcu basketbal, florbal, hádzanú alebo bedminton. Tento rok bol zakomponovaný do programu aj malý futbal a futsalisti.

Zápas medzi futbalistami AS Trenčín a reprezentantmi malého futbalu okorenil komentovaním Ladislav Borbély.

„Som rád, že som sa opäť mohol zúčastniť tejto akcie. Beriem to už ako tradíciu. Každoročne tu vládne úžasná atmosféra a opäť si to tu deti veľmi užili,“ prezradil jeden z účastníkov podujatia a bronzový medailista z Pekingu Marko Daňo.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety