Za stočené kilometre až na 5 rokov „do chládku“ - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Pred predajom auto zázračne omladlo

Za stočené kilometre až na 5 rokov „do chládku“

PARTIZÁNSKE – Omladzovacie kúry neabsolvujú len ľudia, ale aj autá. Presvedčila sa o tom nová majiteľka auta, ktorá po kúpe zistila, že auto, ktoré kúpila zázračne „omladlo“ o 165 tisíc kilometrov.

Marián Michalko

23. 6. 2022

16:05

archív pixabay
Ilustračné foto

Radosť z kúpy nového auta vystriedal poriadny šok. Nová majiteľka sa obrátila aj na mužov zákona. Zistila, že auto, ktoré si zadovážila, je stočené o riadnych pár tisíc kilometrov.

„Polícia v Partizánskom vyšetruje prípad stočených kilometrov v osobnom motorovom vozidle, ktoré bolo predávané kúpnou zmluvou s počtom najazdených 240.000 km a to za sumu 14.100 eur,“ uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová s tým, že na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že doposiaľ presne nestotožnený páchateľ mal vedome pri predaji vozidla zamlčať skutočnosť, ktorej si bol vedomý. 

„Pred ženou, ktorá auto kupovala vedome zamlčal, že došlo k zásahu do tachometra vozidla a k zníženiu hodnoty najazdených kilometrov minimálne o 165.540 km. Reálny stav najazdených kilometrov teda nebol ako je uvedené v kúpnej zmluve 240.000 km, ale až 405.540 km,“ doplnila K. Kuzmová a dodala, že poškodená na základe klamlivých informácií od páchateľa o technickom stave motorového vozidla a najmä o informácii o počte najazdených kilometrov, súhlasila s kúpou vozidla za sumu 14.100 €.

 Na nepoctivého predajcu si tak posvietia muži zákona. Ako informovala ďalej trenčianska policajná hovorkyňa, na základe uvedených skutočností, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Partizánskom začal trestné stíhanie pre prečin podvodu, vzhľadom k tomu, že vzniklo dôvodné podozrenie, že páchateľ sa na škodu cudzieho majetku obohatil tým, že uviedol poškodenú do omylu v otázke počtu najazdených kilometrov motorovým vozidlom.

 „V prípade zistenia páchateľa a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov,“ uzavrela K. Kuzmová.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety