Dopravné štatistiky sa plnia, polícia avizuje kontroly. - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

S pribúdajúcimi kolobežkami na cestách rastie aj počet nehôd.

Dopravné štatistiky sa plnia, polícia avizuje kontroly.

TRENČÍN – Stret s osobným autom aj kolobežkár pod vplyvom alkoholu. Polícia v ostatných dňoch riešila dva prípady nehôd kolobežkárov a avizuje ďalšie kontroly týchto najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky.

Marián Michalko

22. 6. 2022

15:31

archív Polícia SR TN kraj
Ilustračné foto

Kolobežka sa stáva pomaly ale isto najdostupnejším dopravným prostriedkom. S pribúdajúcim počtom kolobežiek na cestách, vzrastá aj počet nehôd.

„S pribúdajúcimi kolobežkami na našich cestách začínajú vznikať aj dopravné nehody a škodové udalosti, kde jeden z účastníkov jazdil práve na kolobežke,“ uviedla trenčianska polícia na sociálnej sieti a doplnila, že v Trenčíne došlo v utorok k stretu osobného motorového vozidla Dacia Duster a kolobežkára.

„Táto udalosť našťastie skončila bez zranení, čomu určite dopomohol fakt, že jej účastníci mali negatívne dychové skúšky,“ ozrejmili trenčianski policajti. Rovnaké šťastie nemal ale kolobežkár z hornej Nitry.

„Kolobežkár v okrese Prievidza skončil podstatne horšie. Bol nájdený spadnutý v bezvedomí na ceste v obci Oslany s vážnymi zraneniami. Počas prevozu v sanitke sa prebral, pričom mal javiť značné požitie alkoholu. Jeho množstvo bude zistené rozborom krvi,“ doplnila polícia a zároveň upozornila všetkých nemotorových účastníkov cestnej premávky, nielen kolobežkárov, ale aj cyklistov, aby sa počas jazdy správali zodpovedne a sledovali situáciu okolo seba.

„Myslite na to, že v prípade stretu s autom ste to práve vy, kto ,,ťahá za kratší koniec.“,“ apelovala polícia na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky. Ako polícia dodala na záver, v Trenčianskom kraji je naďalej nepriaznivá dopravno-bezpečnostná situácia.

„Napriek pretrvávajúcim dopravným akciám zameraným na vodičov nemotorových vozidiel a najmä na ich jazdu pod vplyvom alkoholu, stále sú títo nepoučiteľní.  Aj tieto prípady svedčia o tom, že takého kontroly sú zo strany polície potrebné a budú naďalej pokračovať,“ uzavrela trenčianska polícia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety