Novinka v uliciach Púchova - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Hliadka na bicykloch

Novinka v uliciach Púchova

PÚCHOV – Do výbavy mestských policajtov v Púchove pribudla novinka. Od piatka ich bude možné stretnúť v uliciach mesta už aj na dvojkolesových pomocníkoch.

Marián Michalko

18. 6. 2022

11:51

mesto Púchov
Novinka v uliciach Púchova

Piatkové ráno bolo pre príslušníkov Mestskej polície v Púchove iné ako po ostatné dni.

„V piatok ráno (17.6.2022) nastúpili mestskí policajti nielen do bežnej služby – motohliadky, ale po prvýkrát aj do novej – cyklohliadky. Mesto Púchov sa tak pridalo k ďalším samosprávam po celom Slovensku, kde takéto terénne hliadky už fungujú,“ prezradila Laura Krošláková zo sekretariátu primátorky mesta.

Na cyklohliadku čakala štvorhodinová služba.

„Cyklohliadka nastupovala do 4-hodinovej služby od 08:00 hodiny. V takomto pracovnom nasadení bude cyklohliadka v meste fungovať zatiaľ jeden deň v týždni, vždy na 4 hodiny, v ktorej sa postupne počas roka vystrieda celkom 6 príslušníkov mestskej polície. Dôležitým aspektom pri rozvrhovaní služieb bude vývoj počasia, cyklohliadka má fungovať od jari do jesene. Mestskí policajti bicykle využijú predovšetkým počas priaznivých dní, kedy do ulíc vyráža tiež najviac cyklistov a kolobežkárov, ktorí momentálne porušujú hneď viacero dopravných predpisov – najmä, keď jazdia v protismere,“ ozrejmila L. Krošláková.

Ako potvrdil náčelník Mestskej polície v Púchove Mário Martinko, zavedenie cyklohliadky v Púchove vyšlo zo skúseností z iných samospráv s týmto typom hliadky, kde sa stretli s pozitívnym ohlasom od občanov.

„Pre príslušníkov Mestskej polície Púchov boli zakúpené dva bicykle plus kompletné výstroje pre šiestich policajtov, ktorí sa budú striedať,“ dodal M. Martinko a zároveň doplnil, že tento typ hliadky môže byť v účinnejší aj preto, že sa zvyšuje množstvo priestupkov súvisiacich s jazdou cyklistov a hlavne kolobežkárov, či už na manuálnych alebo elektrických kolobežkách, ktorí jazdia v protismere, po chodníkoch, nedodržiavajú primeranú rýchlosť s ohľadom na ostatných účastníkov premávky, ohrozujú chodcov.

Policajti sa na bicykloch dostanú do miest, kam sa bežne a často nechodí, ktoré nie sú dostupné motorovým vozidlom. Kontrolovať budú tiež dodržiavanie dopravného značenia,“ uviedol M. Martinko.

Podporiť  premiérový výjazd cyklohliadky púchovských mestských policajtov prišla aj primátorka Katarína Heneková. Tá nielenže privítala iniciatívu  a aktivitu mestskej polície zapojiť sa medzi moderné samosprávy, ktoré v rámci svojej činnosti využívajú okrem motorových vozidiel aj bicykle, ale veľký význam cyklohliadok vidí aj v tom, že sa budú preverovať priestupky v menej dostupných častiach mesta a ich činnosť bude preventívna, v snahe upozorniť občanov na porušovanie dopravných predpisov.

„Čo je ešte dôležitejšie, využívaním bicyklov prispejú k podpore environmentálnej výchovy, znižovaniu výfukových plynov v meste a v neposlednom rade aj k znižovaniu nákladov mesta na pohonné hmoty. Ďakujem za túto aktivitu a prajem veľa úspechov,“ uzavrela K. Heneková.

Ako mesto ďalej uviedlo, najbližšie vyrazí cyklohliadka po Púchove už v priebehu nasledujúceho týždňa a opäť 28. júna.

mesto Púchov
Novinka v uliciach Púchova
mesto Púchov
Novinka v uliciach Púchova

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety