Ako dopadla sezóna v VI. lige? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Prinášame vám malú rekapituláciu jarnej časti VI. ligy ObFZ Trenčín

Ako dopadla sezóna v VI. lige?

TRENČÍN – Uplynulý týždeň sa vo futbalovej VI. lige rozhodlo o majstrovi, ako aj o vypadávajúcom. Sezóna bola dlhá a zápasy častokrát veľmi nevyspytateľné. Prinášame vám malú rekapituláciu jarnej časti.

Rasťo Harakal

17. 6. 2022

15:58

Rasťo Harakal
Tohtoročná sezóna bola opäť zamotaná

Z vedúcej priečky si to do jarnej časti namierila Trenčianska Turná, ktorá bola prenasledovaná Veľkými Bierovcami. Tieto dve mužstvá, ako sa neskôr ukázalo, bojovali počas celej jari o prvenstvo v súťaži. Oba tímy dokázali zakopnúť s papierovo slabšími tímami a aj preto to bolo až do posledného kola veľmi napínavé. Nakoniec to zvládla lepšie Trenčianska Turná. Konečné tretie miesto vybojovali futbalisti Trenčianskych Stankoviec „B“. Pódiové umiestnenie tak ovládli susedské dediny.

„V náš prospech rozhodla jeseň. My sme vyhrali 7 zápasov vonku, čo sa málokedy vidí v tejto lige,“ zhodnotil po poslednom zápase tréner Trenčianskej Turnej Róbert Lacko. Bierovciam chýbala v jarnej časti ofenzívna sila, keď sa museli viackrát zaobísť bez útočníka Bartáka, ktorý bol po jesennej časti najlepším strelcom. V talóne však mali Siváka, ktorý nastrieľal počas celej sezóny 28 gólov.

„Boli to krásne chvíle, prišli aj ťažké – zranenia počas takmer celej jarnej časti, ale tím sa nevzdal a bojoval do konca sezóny, čiže do úplne posledného zápasu o prvenstvo, za čo si chalani zaslúžia klobúk dole. Bola to najlepšia sezóna tejto partie, keď sme získali rekordných 62 bodov s strelili bezkonkurenčne najviac gólov v počte 87. U nás je najdôležitejšie baviť sa futbalom,“ zhodnotil sezónu tréner Veľkých Bieroviec – Opatoviec Roman Kadák.

Keď už  sme pri góloch, tých strelil najviac Ján Dohnan z FK Horná Súča. Sieť rozvlnil celkovo 30-krát. Na druhej a tretej priečke skončili borci z Bieroviec – Opatoviec Sivák(28) a Barták (23). Štvrtí boli Zámečník z  Bošáce a Jorík z Brestovca (17). Do jarnej časti nenastúpili futbalisti Trenčianskeho Jastrabia, ktorí po odhlásení z ligy zostupujú do nižšej súťaže. V nižšej súťaži bude od budúcej sezóny pôsobiť aj TJ Spartak Horná Streda. Tá si to o udržanie rozdala v priamom súboji s Očkovom, avšak prehrala 1:4.

Za skokanov jarnej časti môžeme považovať mužstvo Opatovej. Opatovčania obsadili po jesennej časti poslednú priečku. S mladým a fyzicky dobre nastaveným tímom to bolo prekvapenie. Na jar to vyzeralo s mužstvom už oveľa lepšie. Tím si pripísal aj štyri víťazstvá v rade, ktoré boli dôležité v ceste za záchranou. Vonku získal tím úctyhodných 16 bodov. Nakoniec to Opatovej stačilo v tabuľke na konečné 9. miesto.

Blízko k vypadnutiu malo v tomto ročníku aj Záblatie, ale štyri víťazstvá v posledných piatich zápasoch im zabezpečili udržanie sa v lige. Sezóna bola tento rok veľmi dynamická a po prestávke by sa mala naplno rozbehnúť už na konci júla.

Komentáre

Tipy a podnety