AKTUALIZOVANÉ: Štyria ľudia zahynuli pri požiari - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mimoriadne tragická noc v Handlovej

AKTUALIZOVANÉ: Štyria ľudia zahynuli pri požiari

HANDLOVÁ – Plamene dnes v noci pripravili o život pri požiari bytu 4 ľudí. Informovala o tom primátorka mesta Handlová Silvia Grúberová s tým, že obyvateľov panelového domu museli evakuovať. Na miesto v nočných hodinách smerovali všetky záchranné zložky.

Marián Michalko

16. 6. 2022

8:41

archív mesto Handlová
Štyria ľudia pri zahynuli pri požiari

Mimoriadne tragickú noc majú za sebou v Handlovej. Požiar podľa informácií mesta Handlová nastal približne o 1.00 hodine nadránom na 5. poschodí bytového domu.

Informáciu o tragédii potvrdili aj trenčianski policajti.

„Dnes v noci došlo v Handlovej k požiaru bytu na 5. poschodí bytového domu. Na mieste sa nachádzajú všetky záchranné zložky, prebieha evakuácia obyvateľov domu. Žiaľ, záchranári už nedokázali pomôcť 4 osobám,“ uviedla polícia na svojich stránkach.

Ako informovala v skorých ranných hodinách primátorka mesta Handlová Silvia Grúberová, situácia na mieste je vďaka záchranným zložkám pod kontrolou a stabilizovaná.

„Mesto Handlová prevzalo ochrannú ruku nad evakuovanými obyvateľmi. Krízový štáb mesta Handlová je v pohotovosti,“ oznámila S. Grúberová s zároveň vyjadrila ľútosť nad tragickou udalosťou.

„Je mi veľmi ľúto, že pri požiari zahynuli 4 obyvatelia. Za mesto Handlová vyjadrujem hlbokú a úprimnú sústrasť rodinám,“ so smútkom v hlase dodala primátorka mesta.

Ako ďalej doplnil Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne, na miesto udalosti boli postupne vyslané viac ako dve desiatky profesionálnych hasičov z Handlovej, Prievidze, Partizánskeho, Pliešoviec a Trenčína s 11 zásahovými vozidlami, ktorým asistovalo 15 členov miestnych dobrovoľných hasičských zborov so 6 kusmi techniky.

„Zasahujúci hasiči nasadili za účelom lokalizácie požiaru postupne sedem hasebných prúdov. Súčasne z postihnutého bytového domu cez vnútorné schodisko, ak aj pomocou výškovej techniky evakuovali približne 150 osôb, časť z nich opustila priestory sama. Následne príslušníci Hasičského a záchranného zboru kontrolovali jednotlivé podlažia a postihnuté priestory postupne odvetrali pomocou pretlakovej ventilácie,“ ozrejmil  M. Petrík s tým, že požiar sa podarilo zlikvidovať o pol štvrtej hodine nad ránom.

„Pri udalosti utrpeli štyri osoby zranenia ktorým podľahli a päť osôb bolo zranených (jednalo sa o intoxikáciu splodinami horenia).  Evakuovaní obyvatelia boli za pomoci mesta Handlová umiestnení do náhradných priestorov, kde im psychologickú pomoc poskytovala skupina z Prezídia Hasičského a záchranného zboru,“ doplnil na záver M. Petrík.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania expertíznej skupiny z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z Bratislavy.

archív Polícia SR Trenčiansky kraj
Štyria ľudia pri zahynuli pri požiari
archív Polícia SR Trenčiansky kraj
Štyria ľudia pri zahynuli pri požiari
archív mesto Handlová
Štyria ľudia pri zahynuli pri požiari

Komentáre

Tipy a podnety