Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Zomreli tri ženy a muž

Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu

Handlová – Mesto Handlová vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Stalo sa tak v súvislosti s ničivým požiarom bytovky, pri ktorom zahynuli štyria ľudia.

Tatiana Michalková

16. 6. 2022

11:28

Polícia SR - Trenčiansky kraj
Pri tragickom požiari zahynuli štyria ľudia

Mimoriadnu situáciu vyhlásilo mesto o 9.30 hodine ráno. Informovala o tom po zasadnutí krízového štábu primátorka Silvia Grúberová. Na Mestskom úrade v Handlovej je už vyvesená čierna zástava. Mesto založilo transparentný účet na pomoc obyvateľom bytovky na Okružnej ulici. Ten bude zverejnený zajtra. Mesto zároveň žiada, aby všetci tí, ktorú chcú a môžu pomôcť prispievali výlučne na mestský účet, ktorého využitie bude riadne zdokladované. „Mesto Handlová vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým, ktorí prišli o svojich blízkych,“ uviedla primátorka mesta Silvia Grúberová s tým, že ľudia z bytovky sú aktuálne evakuovaní v náhradnom ubytovaní v telocvični v Handlovej. Zároveň sa zisťuje miera poškodenia bytového domu. „Situácia je aktuálne pokojná,“ informovala hovorkyňa primátorky mesta Jana Paulínyová.

K tragickému požiaru došlo v noci. Rozhorel sa v 11-poschodovom bytovom dome. „Podľa doterajších zistení, k požiaru malo dôjsť z doposiaľ neznámych príčin pravdepodobne v jednom z bytov na 5. poschodí. Na miesto v krátkom čase dorazili všetky záchranné zložky, ktoré sa snažili čo najskôr evakuovať všetkých obyvateľov bytového domu a zároveň zabrániť väčším škodám na majetku,“ informovala trenčianska polícia na svojich stránkach. Podľa polície sa napriek snahe všetkých zúčastnených nepodarilo zachrániť manželov vo veku 46 a 48 rokov a dve ženy vo veku 40 a 65 rokov. Traja ľudia boli prevezení do nemocnice v Bojniciach na ošetrenie. Sú našťastie mimo ohrozenia života. Ďalšie dve osoby ošetrenie odmietli. „Okolnosti tejto tragickej udalosti budú predmetom vyšetrovania v rámci trestného stíhania začatého pre zločin všeobecného ohrozenia,“ informovala polícia. V súčasnosti sú na mieste už aj policajní experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v Slovenskej Ľupči.

Komentáre

Tipy a podnety