Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mestská polícia Trenčín informuje

Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku

TRENČÍN – Stovky udalostí preverených a vyriešených. Taký bol 23. týždeň trenčianskych mestských policajtov.

Marián Michalko

14. 6. 2022

16:51

archív mesto Trenčín
Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku

Ako informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová, Mestská polícia Trenčín preverovala a riešila v minulom týždni 428 udalostí.

„Vo štvrtok 9. júna 2022 o 11:00 hodine nahlásil na linku 159 obyvateľ Zámostia, že na Veľkomoravskej ulici vyhodil vodič firemného auta do nádoby na plasty rôzny nebezpečný odpad, plastové obaly na motorový olej,“ uviedla E. Ságová s tým, že  vyslaná hliadka zistila zodpovednú osobu, muž sa ku skutku priznal a obišiel nielen s blokovou pokutou, ale  odpad, ktorý vyhodil do nádoby na plasty, odovzdal v zbernom dvore.

Takmer presne o 24 hodín neskôr už mestskí policajti ratovali opäť život. Tentokrát bezmocného a vysileného psíka, ktorý uviazol v potoku.

„Stála služba mestskej polície prijala v piatok 10. júna 2022 o 10:53 hodine oznámenie, že v potoku na Potočnej ulici pod cestným mostom je pes, ktorý sa nevie z potoka dostať von a voda ho unáša po prúde. Vyslaná hliadka psíka vytiahla z vody a podľa čipu zistila majiteľa, ktorému ho odovzdala,“ opísala asistenciu mestských policajtov pri záchrane života nemej tváre.

V nedeľu nadránom bola hliadka vyslaná preveriť a vyriešiť oznámenie o nočnom kľude.

„V nedeľu 12. júna 2022 o 00:44 hodine prijala stála služba mestskej polície oznámenie vo veci rušenia nočného kľudu z pohostinstva na Legionárskej ulici. Za nedodržanie otváracích hodín zaplatil, v zmysle zákona, prítomný prevádzkar pokutu a pohostinstvo okamžite zatvoril,“ pokračovala hovorkyňa mesta s tým, že ešte v ten istý deň ten istý deň o 6:02 hodine vyrazila stála služba hliadky mestskej polície do priestorov hotela Elizabeth, kde sa mal najskôr pri recepcii nevhodne správať neznámy muž, ktorý odmietal opustiť priestory hotela a začal rozbíjať jeho inventár a následne mal odísť z hotela smerom do parku.

„Mestskí policajti muža zadržali pri budove Základnej umeleckej školy K.Pádivého. Dobrovoľne s nimi šiel späť do hotela Elizabeth. Tam sa potvrdilo, že tento muž rozbil stroj na dávkovanie dezinfekcie. Tým, že ho hodil o sklenú podlahovú výplň, došlo aj k poškodeniu výplne a dlažobnej kocky. Počas incidentu mal muž vulgárne nadávať pracovníčke hotela. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania prečinu výtržníctva, vec si na ďalšie šetrenie prevzala štátna polícia,“ uzavrela E. Ságová.

archív mesto Trenčín
Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku
archív mesto Trenčín
Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku
archív mesto Trenčín
Dramatická záchrana psíka uviaznutého v potoku

Komentáre

Tipy a podnety