AS Trenčín zahájil prípravu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Trenčania vstupujú do novej sezóny s novým hlavným trénerom

AS Trenčín zahájil prípravu

TRENČÍN – Futbalový klub AS Trenčín oficiálne odštartoval prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Do nového ligového ročníka povedie mužstvo nový kormidelník Peter Hyballa, ktorý podpísal na jeden rok. Nové meno pribudlo aj na pozícii asistenta trénera, kde bude pôsobiť Marián Zimen. Realizačnému tímu sa na úvodnom zraze hlásilo 21 hráčov.

Rasťo Harakal

14. 6. 2022

10:14

Terajšok
Novo-zložená trénerská dvojica

Pre reprezentačné povinnosti chýbalo trénerom niekoľko hráčov – Dejan Iliev, Šimon Mičuda, Artur Gajdoš, Dominik Hollý, Jakub Kadák, Samuel Lavrinčík a Adam Gaži. Philip Azango sa z osobných dôvodov pripojí k mužstvu v druhej polovici tohto týždňa. K budúcnosti najlepšieho strelca minulej sezóny Jakuba Kadáka sa vyjadril aj generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček. Je to otázka 2-3 týždňov, kedy by sa malo pravdepodobne rozhodnúť o jeho ďalšom futbalovom pôsobení.  Evidujeme záujmy z Belgicka a Francúzska,“ prezradil Rybníček.

Nemecký tréner Peter Hyballa zanechal na Slovensku výraznú stopu. Do Fortuna ligy sa vracia po viac ako dvoch rokoch. V klube očakávajú, že ukáže svoje medzinárodné skúsenosti a nadviaže aj na úspechy z pôsobenia v Dunajskej Strede. „Prvý kontakt s vedením Trenčína som mal už v januári, ale vtedy som bol ešte unavený z predchádzajúceho pôsobenia a chcel som si dať prestávku. Neskôr som prišiel s vedením klubu opäť do kontaktu. Naše názory sa stretli a dohodli sme sa na vzájomnej spolupráci,“ prezradil na začiatku 46-ročný Hyballa.

V nadchádzajúcej sezóne by chcel vidieť klub na vyšších priečkach, ako tomu bolo v minulosti. „Cieľ je prvá šestka. Z môjho predchádzajúceho pôsobenia poznáte môj štýl futbalu. Útočný futbal, napádanie, strieľanie gólov a takisto by som tu chcel rozvíjať mladých hráčov,“ pokračoval hlavný tréner.  

Aj vďaka predchádzajúcej anabáze na Slovensku a nemeckej precíznosti sa zdal pre vedenie AS Trenčín Peter Hyballa ako najadekvátnejší adept na post hlavného trénera. „Pamätáme si dobre jeho pôsobenie v Dunajskej Strede. Je len na nás a na ľuďoch, aby sme mu pomohli čo najlepšie sa v klube adaptovať. Je to inteligentný človek, ktorý má odborné a praktické skúsenosti. Verím, že s jeho dominantným pressingovým futbalom sa posunieme vpred,“ povedal na záver generálny manažér Róbert Rybníček.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV 

20. júna | MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín

25. júna | 1.FC Slovácko – AS Trenčín

2. júla | MŠK Púchov – AS Trenčín

6. júla | FK Pohronie – AS Trenčín

9. júla | FC Fastav Zlin – AS Trenčín

Komentáre

Tipy a podnety