Knihy pod jednou strechou - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Prievidzké kino Baník postupne menia na knižnicu

Knihy pod jednou strechou

PRIEVIDZA – Kino s nostalgickým názvom Baník čaká zmena.

Marián Michalko

13. 6. 2022

11:47

archív mesto Prievidza
Kino Baník

Kultúra v Prievidzi ide na plné obrátky. Po rozšírení svojho portfólia o mestskú galériu, pripravuje mesto zriadenie centrálnej mestskej knižnice v budove bývalého kina Baník.

„Budova bývalého kina Baník je postupne pripravovaná na Mestskú knižnicu Mikuláša Mišíka. Knižnica sa centralizovaním ocitne vo vlastných priestoroch. Umiestnením všetkých troch pobočiek do jedného celku získame možnosť komplexnejšieho poskytovania služieb čitateľom a používateľom,“ uviedla  riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska Dana Horná a jedným dychom zároveň dodala, že verí, že mestská knižnica v staro-nových priestoroch, sa poskytovaním nových služieb stane pre Prievidžanov lákavým miestom, v ktorom sa budú všetci cítiť príjemne a že na centralizovanú knižnicu budú Prievidžania právom hrdí.

Podľa slov hovorcu mesta Prievidza Michala Ďurejeho,  knižnica v budove bývalého kina získa nový, moderný priestor pre čitateľov, ktorý bude zahŕňať oddelenie pre dospelých čitateľov, detské oddelenie, miestnosť vybavenú počítačmi, ale aj čitáreň a priestor na podujatia knižnice s javiskom.

„Práve javisko bude slúžiť na hudobné a divadelné predstavenia organizované mestskou knižnicou. Cieľom centralizácie je, aby budova pôsobila ako otvorené miesto pre všetky generácie. Stretnutia rôznych komunít budú dávať možnosť nadviazať a spojiť ľudí, ktorí by sa za normálnych okolností nestretli,“ doplnil M. Ďureje.

Komentáre

Tipy a podnety