Budú kúpaliská drahšie? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Takto bude vyzerať leto pri vode

Budú kúpaliská drahšie?

TRENČIANSKY KRAJ – Ceny energií extrémne vzrástli, čo má vplyv aj na prevádzku letných kúpalísk. Dobrou správou je, že otvárať sa bude. Pozitívne je tiež to, že väčšina kúpalísk sa drží s cenami na minuloročných úrovniach aj napriek podstatne vyšším nákladom.

Tatiana Michalková

13. 6. 2022

8:47

Pavol Konštiak

13. 6. 2022

8:47

Autor Michal Večeřa
prípravy na otvorenie letného kúpaliska v Trenčíne sú v plnom prúde

Za kúpanie v Nemšovej si tento rok priplatíte

Letné kúpalisko v Nemšovej je obľúbené nielen v tomto meste, ale zbiehajú sa sem ľudia z celého okolia. Jeho prevádzkovateľ Ľubomír Škuta potvrdil, že už majú všetko pripravené na otvorenie letnej sezóny. „Mali sme tu už aj kontrolu z hygieny, boli odobraté vzorky vody a ak všetko bude v poriadku, tak 10. júna otvoríme,“ povedal začiatkom minulého týždňa. Ľ. Škuta nedokáže povedať, o koľko vrastú tento rok náklady na prevádzku, ale pre návštevníkov nemá dobrú správu. „Ceny vstupného sa tento rok zvyšujú. Vlani bolo pre obyvateľov Nemšovej vstupné 3,50 eur a tento rok bude vstupné 4 eurá. Návštevníci z iných miest platili minulý rok 4,50 eur a tento rok budú za vstup platiť 5,50 eur,“ potvrdil Ľ. Škuta. 

Kúpalisko otvoria, bude však bez vody

Zaujímavá situácia nastala v Bojniciach, kde toto leto plážové kúpalisko síce otvoria, kúpať sa tu však nebude dať. Dôvodom je nevyhovujúci stav budov, zariadení a elektroinštalácie kúpaliska. Tieto objekty neprešli odbornými prehliadkami a preto tento rok otvoria kúpalisko len ako športovo-rekreačný areál. Znamená to, že sa tu bude dať opaľovať, oddychovať, relaxovať, športovať, ale nie kúpať. Dobrou správou je, že vstup do areálu bude voľný. „Areál bude otvorený od 15. júna pre všetkých návštevníkov bezplatne,“ potvrdil riaditeľ Technických služieb v Bojniciach Roman Hlaváč. Vedenie mesta robí všetko preto, aby boli bazény na kúpalisku opäť plné vody. Aktuálne podľa zástupcu primátora mesta Jozefa Hatvanyiho hľadajú možnosti, ako niekdajšiu pýchu mesta zachrániť a kde na to vziať peniaze. 

Ceny zostanú rovnaké v Trenčíne aj Púchove

Kúpaliská, ktoré sú v správe miest, tento rok zvyšovať vstupné nebudú, aj keď priznávajú, že náklady na prevádzku raketovo vzrástli. Škrt cez rozpočet im robia hlavne zvyšujúce sa ceny elektrickej energie. Aktuálne prebiehajú aj na letnom kúpalisku v Trenčíne prípravy na otvorenie. To bolo začiatkom minulého týždňa plánované už na piatok 17. júna. Momentálne sa už napúšťajú bazény. Ako informoval Robert Buchel, správca zimného štadióna Pavla Demitru, mestskej krytej plavárne a letného kúpaliska v Trenčíne, ceny vstupného tento rok zostanú na minuloročnej úrovni. Na otázku, či vie vyrátať, o koľko vzrastú náklady, odvetil, že touto informáciou nedisponuje.

V Púchove potvrdili, že tento rok extrémne vzrástli náklady na prevádzku kúpaliska, ale aj to, že zdražovať vstupné tento rok nebudú. „Oproti minulému roku sa náklady na energie spojené s prevádzkou letného kúpaliska zvýšili až dvaapolnásobne,“ povedala hovorkyňa mesta Púchov Laura Krošláková. Kým v roku 2020 bola jednotná cena pre všetkých 2,50 eura, vlani už platili Púchovčania 3 eurá a cezpoľní 4,50 eur. Tento rok ceny zostávajú na minuloročnej úrovni. „Letné kúpalisko v Púchove bude otvorené od 17. júna, v čase od 10:00 do 19:00 a to až do 4. septembra,“ dodala L. Krošláková s tým, že mesto už niekoľko rokov zaznamenáva pokles návštevníkov od polovice augusta pre nepriaznivé počasie. 

V Považskej otvorili, v Partizánskom sa chystajú

Ani ceny vstupného na letnom kúpalisku v Považskej Bystrici sa nemenia. „Vstupné zostáva aj napriek stúpajúcim cenám energií rovnaké ako v minulom roku,“ povedala Miluša Kollárová z Mestského úradu v Považskej Bystrici. Tu dokonca svoje brány otvorili medzi prvými už počas úvodného júnového víkendu.  „Kúpalisko je po technickej aj personálnej stránke pripravené. Aj napriek stúpajúcim cenám energií vstupné bude nezmenené. Kúpalisko prešlo kompletnou rekonštrukciou, kde boli vymenené bazénové fólie veľkého aj malého bazéna. Na mieste odstráneného tobogánu, ktorý nespĺňal kritériá statiky, bola inštalovaná nová kamikadze šmykľavka do veľkého bazéna. Rekonštrukciou prešli aj niektoré sociálne zariadenia, rozšírenie detského ihriska a pieskové plážové ihrisko, ktoré sa dá využiť okrem volejbalu, futbalu aj pre hádzanú,“ povedala M. Kollárová.  

Kým v Považskej Bystrici už kúpalisko otvorili, v Partizánskom sú zatiaľ prípravy v plnom prúde. „Na sezónu sa pripravujeme, presne plánovaný dátum nemáme, všetko sa odvíja od počasia, aké bude. Momentálne v tejto fáze sme už nachystaní, čo sa týka bazénov, postupne sa dopĺňa personál. Ceny energií vzrástli, ale cena vstupného zostáva rovnaká ako vlani. Vstupné máme rozdelené na dve časti, pre ľudí, ktorí pochádzajú priamo z mesta, je to 5 eur na deň a pre tých, ktorí nie sú z Partizánskeho, 6 eur,“ povedal správca kúpaliska Dušan Šlosár. 

Komentáre

Pavol Konštiak
Tipy a podnety